Кримінальну справу щодо службових осіб банку "Базис" порушила харківська міліція

Службових осіб банку звинвачують у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою

Факт зловживання службовим становищем був виявлений працівниками УДСБЕЗ ГУМВСУ в Харківській області під час перевірки інформації, що надійшла від постраждалих від дій банку осіб, повідомляє сайт ГУ МВС України в Харківській області.

Під час дослідчої перевірки було встановлено, що службові особи банку уклали угоди кредитування, обліку векселів та застави з метою виведення з ПАТ «АКБ «Базис» грошових коштів та ліквідних активів на загальну суму понад 600 мільйонів гривень, що призвело до суттєвого погіршення фінансового стану банку та спричинило значну шкоду інтересам вкладників.

Так, упродовж 2008-2012 років службовими особами банку проводилося кредитування платоспроможних підприємств з одночасним врахуванням векселів, емітентами яких виступали підприємства з ознаками фіктивності, створені групою осіб, зацікавлених у заволодінні коштами банку.

Крім того, службовими особами банку всупереч законодавства приймалася застава для забезпечення зобов’язань по кредитам вищевказаних юридичних осіб та фізичних осіб у вигляді газу, що планувалося видобути у майбутньому.

Цю фіктивну заставу було прийнято у вересні 2011 року, всупереч ст. 40 Закону України «Про заставу», ст. ст. 4, 5 Кодексу України «Про надра», не зважаючи на те, що з червня 2011 року газ не видобувався через виснаження родовища. Як встановили правоохоронці, документи, надані заставодавцем, містять недостовірну інформацію про кількість балансових запасів та конденсату в родовищі.

До теперішнього часу кредити, в тому числі надані юридичним особам по операціям обліку векселів, не погашені, забезпечення кредитів відсутнє. У той же час банком протягом майже чотирьох років не вжито жодного заходу щодо повернення кредитів або їхнього майнового забезпечення згідно чинного законодавства.

З огляду на значний збиток, заподіяний банку та його клієнтам, в рамках порушеної кримінальної справи з метою всебічного розслідування фактів зловживань вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу стосовно осіб, винних у зловживаннях.

Нагадаємо, вчора, 28 серпня, губерантор Харківщини Михайло Добкін прокоментував інформацію щодо ліквідації банку Базис".

Автор: Менеджер сайта