Азаров заборонив їздити фурам і вантажівкам дорогами України

Азаров заборонив їздити фурам і вантажівкам дорогами України

http://www.ikirov.ru/

Уряд запровадив обмеження на рух великовантажного автотранспорту улітку.

За інформацією “Укрінформу”, така заборона пояснюється тим, що через високу температуру влітку фури руйнують дорожнє покриття.

"Будь-яке покриття за температури більше 27 градусів руйнується кожним перевантаженим колесом. А літо очікується спекотним. За таких умов не залишається нічого іншого, як запровадити жорсткі обмеження на пересування великовантажних автомобілів. Я наполягаю, що 2013 рік має стати переломним у питанні дбайливої експлуатації доріг. Температурний режим має бути законом: доки покриття не охололо, ніякого руху автопоїздів. Перевантажена фура - будь ласка, на стоянку, розвантажуй до нормативу і так далі, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Також голова уряду заявив, що на трасі Київ-Житомир вже працює система зважування вантажівок. Вмонтовані у дорожнє покриття датчики фіксують тип, колір, реєстраційний номер автомобіля і визначають його загальну вагу та навантаження на кожну вісь. Також Азаров додав, що сьогодні понад 80% автотранспорту йде із значним перевантаженням. Перші п'ять зафіксованих системою автопоїздів були перевантажені на 10-20 тонн кожен.

"Якби у нас існували такі штрафи за перевантаження, як у Євросоюзі, то ці 5 вантажівок сплатили б суму, достатню для капітального ремонту 100 метрів дороги. 20 травня був зафіксований рекорд: проїхала вантажівка вагою майже 72 тонни. Які дороги витримають таке навантаження? Втричі більше за норму. Рекордсмен встановлений, і я доручив, щоб із власником провели відповідну роботу. Ми не дозволимо нахабно руйнувати наші дороги", - наголосив М.Азаров.

За матеріалами: УкрІнформу