Mercedes-benz C-180, ввезений як гуманітарна допомога, розсікав по вулицях Харкова

Mercedes-benz C-180, ввезений як гуманітарна допомога, розсікав по вулицях Харкова

http://www.avtoprices.com

Співробітники ДПС ДАІ ГУМВС та Харківської обласної митниці на одній з автодоріг Харкова зупинили автомобіль «Mercedes-benz C-180», який був ввезений в Україну як гуманітарна допомога, тобто з наданням пільг під час митного оформлення.

Було встановлено, що дійсно у 2006 році цей автомобіль був оформлений як гуманітарна допомога громадянину України. Водій же пред’явив довіреність на керування авто від цього громадянина, повідомила прес-служба Харківської митниці.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 передбачено заборону на відчуження та передачу права керування автомобілем без дозволу Головного управління соціального захисту, в окремих випадках право на користування може передатись законному представнику недієздатного інваліда, місце реєстрації опікуна має бути тим самим, що й у інваліда, або ж одного населеного пункту. Звісно, водій транспортного засобу не зміг документально підтвердити цей факт.

Чоловік отримав протокол про порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України «Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів». Згідно вантажної митної декларації недобір митних платежів склав близько 38,5 тис. грн. Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 115,5 тис. грн.

Автомобіль перебуває на штраф майдані ДПС ДАІ ГУМВСУ в Харківській області, звідки транспортний засіб буде переданий до Головного управління соціального захисту м. Львова, де він перебуває на обліку.

За матеріалами: прес-служба Харківської митниці