Міліція хоче прослуховувати абонентів мобільного зв'язку без обмежень

Міліція хоче прослуховувати абонентів мобільного зв'язку без обмежень

focus.kg

У МВС підготували законопроект, що розширює можливості стеження за користувачами, але Держпідприємництво відмовило Міністерству внутрішніх справ у погодженні законопроекту.

Правоохоронці намагаються посилити контроль над абонентами послуг зв'язку, пише "Комерсант-Україна". У минулу п'ятницю Держпідприємництво відмовило Міністерству внутрішніх справ у погодженні законопроекту "Про забезпечення кримінального провадження". Він передбачає внесення змін у закон "Про телекомунікації".

У разі його прийняття оператори зв'язку повинні будуть не тільки встановлювати на своїх мережах обладнання, необхідне правоохоронним органам для "негласних слідчих дій та забезпечення тимчасового доступу до речей і документів, що містять інформацію про надання абоненту телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їхньої тривалості, змісту, маршрутів передавання", але і купувати його.

Голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова нагадує, що отримувати інформацію про абонентів правоохоронні органи можуть і зараз. Згідно із законодавством, оператори зобов'язані за свій рахунок встановлювати прослуховуюче обладнання. Однак новий документ може надати МВС і СБУ великі можливості, вважає президент компанії "Адамант" Іван Пєтухов.

- Оператори повинні будуть організувати практично постійне стеження за усіма клієнтами, - зауважує Пєтухов.

Правоохоронці вже не вперше намагаються розширити можливості збору інформації в мережах операторів, але закон зобов'язує операторів за свій рахунок встановлювати прослуховуюче обладнання, але не закуповувати його. Це значно обмежує можливості слідства - у міліції не завжди є кошти для пошуку інформації, говорить джерело в столичному управлінні МВС по боротьбі з кіберзлочинністю. Тому, як зазначає Пєтухов, МВС і СБУ нерідко настійно просять операторів оплачувати закупівлю обладнання.

За матеріалами: "Комерсант-Україна"