Непридатні боєприпаси підриватимуть на навчаннях. Під Харковом уже потренувалися (ФОТО)

Непридатні боєприпаси підриватимуть на навчаннях. Під Харковом уже потренувалися (ФОТО)

http://www.justmedia.ru/

У поточному році Міністерство оборони буде підривати непридатні боєприпаси.

При цьому, у Міноборони наголосили, що підрив непридатних боєприпасів буде здійснюватися не у рамках утилізації, а в рамках бойових навчань Збройних Сил України, повідомляє УНН.

"Утилізацією боєприпасів Збройні Сили України не займаються. Мова може іти про використання боєприпасів на бойовій підготовці та знищення непридатних боєприпасів в рамках заходів з бойової підготовки. У 2013 році такі заходи будуть здійснюватись у тому числі на базі військових частин, дислокованих у с. Нова Любомирівка Рівненської області, с. Орлівщина Дніпропетровської області, смт. Гончарівськ Чернігівської області, с. Ульянівка Миколаївської області, с. Поворськ Волинської області, м. Чугуїв Харківської області та у с. Зарічне, яке знаходиться в Автономній республіці Крим", - повідомили в Міноборони.

Нагадаємо, Міноборони цього року скоротило державне фінансування на утилізацію боєприпасів. Через економію українські боєприпаси підриватимуть.

Також нагадаємо, що, за словами начальника піротехнічного загону Державної служби України з надзвичайних ситуацій полковника цивільного захисту Олег Бондаря, територію військової частини А0829 у Лозовій буде повністю очищено від боєприпасів до кінця 2013 року. Як він повідомив, на арсеналі в місті Лозовій залишилося знешкодити близько 1000 тонн боєприпасів.- До кінця поточного року маємо завершити всі роботи з проведення повного зачищення арсеналу від вибухонебезпечних речовин, - зазначив Олег Бондарь. - Зараз тут працює 165 чоловік і ми повністю вкладаємося в зазначені строки. Тому ніяких підстав для хвилювання не існує. 7 червня знищено близько 5 тис. тонн боєприпасів.

Раніше повідомлялося, що особовий склад Збройних Сил України навчають стріляти, використовуючи непридатні боєприпаси, які підлягають утилізації. Про це сказав міністр оборони Павло Лебедєв. 

"У нас іде бойова підготовка і є боєприпаси, які будуть утилізовувати, і ми їх можемо, навчаючи особовий склад на полігонах, використовувати для стрільби. Ми отримуємо два фактори – навчаємо солдатів стріляти і таким чином утилізуємо боєприпаси. Це дозволено і це всі застосовують", - сказав П.Лебедєв.

Як відомо, від утилізації боєприпасів методом підриву відмовились країни Євросоюзу та Російська Федерація.

За матеріалами: УНН