Перевіряти продукти на ГМО буде новий інститут

Перевіряти продукти на ГМО буде новий інститут

http://www.google.com.ua

Державна установа "Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України" буде виконувати функції науково-методологічного центру з питань випробувань ГМО.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Кабмін запропонував маркувати продукти тільки написом "З ГМО". Відповідне розпорядження Кабінет міністрів України прийняв 10 жовтня.

Як зазначають у міністерстві, у зв'язку з впровадженням в Україні системи обов'язкового контролю за вмістом генетично модифікованих компонентів у рослинній сировині, продуктах харчування і лікарських засобах, а також маркування (етикетування) відповідної продукції, виникла необхідність повноцінного наукового забезпечення умов для здійснення такого контролю. Для цього необхідне створення науково-методологічного центру з питань випробувань ГМО (референтної лабораторії), який міг би виконувати тестування та оцінку методів виявлення ГМ-компонентів.

За даними міністерства, Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України забезпечений сучасними приладами та обладнанням для вирішення саме цього завдання.

За матеріалами: Міносвіти та науки України