Прокуратура оштрафувала харківських сміттярів

Прокуратура оштрафувала та притягнула до адмінвідповідальності підприємтства, які своєю роботою забруднюють атмосферу.

Так, Харківська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб одного з товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість, що завдала істотної шкоди державним або громадським інтересам).

Службові особи ТОВ допустили викиди в атмосферу без відповідного дозволу, чим державі було заподіяно близько 90 тис. грн. збитків. Наразі триває досудове розслідування.

Також Харківська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері пред’явила позов до сміттєперероблюваного підприємства на загальну суму близько 20 тис. грн.

Загалом за результатами цьогорічних перевірок щодо дотримання законодавства про охорону атмосферного повітря, органами прокуратури області, розпочато 1 кримінальне провадження, внесено 34 подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 28 посадовців, з яких 23 – органів контролю. До бюджету відшкодовано понад 1,6 млн. грн.

За матеріалами: Прокуратура Харківської області