Страйк на підприємстві є гучною, але не дієвою акцією - Нацслужба примирення

Страйк на підприємстві є гучною, але не дієвою акцією - Нацслужба примирення

http://forexaw.com

Як владнати трудові спори напідприємстві та наскільки дієвими є страйки, розповів у коментарі "СК" начальник відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) в Харківській області Олександр Дорожко.

– Наскільки дієвими є акції протесту трудових колективів?

– Вдаючись до акцій протесту, працівники розраховують привернути увагу до своїх проблем не лише керівництва підприємства, а й місцевих органів влади, громади. І працівники мають на це право, якщо акції протесту відбуваються із дотриманням норм законодавства, без порушення громадського порядку.

Досить часто наймані працівники віддають перевагу «гучним» акціям, а не копіткій роботі за столом переговорів. Хоча, переконаний, акція протесту «спрацьовує» на короткий час, а державна реєстрація колективного трудового спору забезпечує постійну увагу і контроль за його врегулюванням.

– У яких випадках працівники мають право на страйк?

– Відповідно до статті 44 Конституції України ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів. Страйк може бути розпочато лише у випадку, якщо примирні процедури не привели до вирішення колективного трудового спору, або якщо власник ухиляється від проведення примирних процедур, не виконує угоди, досягнутої в ході вирішення конфлікту. Порядок здійснення права на страйк установлюється Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Довідково:
Відділення НСПП в Харківській області працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 (перерва з 13.00 до 14.00). Адреса: м. Харків, Держпром, 4 під’їзд, 8 поверх, кімн. 383. Телефон: 705-19-74. Необхідну інформацію можна дізнатися також з офіційного сайту: http://nsppkharkiv.at.ua.

Галина ЗВАРИЧ, матеріал з газети "Слобідський край" №141 від 24.11.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ
Автор: Менеджер сайта