Сучасний пішоходний міст відкриють на Лозівській станції до кінця жовтня

Сучасний пішоходний міст відкриють на Лозівській станції до кінця жовтня

http://zelez-magistral.at.ua

Південна залізниця закінчує роботи з реконструкції станції Лозова.

 Наразі  закінчується спорудження найочікуванішого пішоходами об’єкту – пішохідного мосту через усі залізничні колії станції.

 - До зведення сучасного мосту існував збудований ще у 1954 році пішохідний міст. Його окремі елементи були побудовані з старопридатних рейок, швелерів та інших застарілих елементів. Пішохідний настил був дерев’яним, – розповідає в.о. начальника відділу інженерних споруд Південної залізниці Андрій Іванченко.  
Новий міст буде побудований з сучасних матеріалів та дозволить пасажирам  безперешкодно проходити на нові посадочні платформи у Севастопольському та Азовському парках, на острівну платформу до будівлі вокзалу, а також у напрямку центру міста і до мікрорайону Авилівка.
Користуватися мостом буде зручно і людям з обмеженими фізичними можливостями, оскільки пішохідний міст буде обладнаний шістьома ліфтами, що будуть розташовані біля кожних сходів та по торцях мосту.
Будівництво мосту ропочалось у травні цього року, роботи планується завершити до кінця жовтня. Вже закінчено влаштування залізобетонних фундаментів під опори прогонових будов, опори сходів, шахт ліфтів. Також виконано монтаж металоконструкцій, накриття сходів, плит прохожої частини на прогонових будовах.
На даний момент триває монтаж каркасу з металоконструкцій шахт ліфта та оглядових майданчиків. Проводиться установка полікарбонату арочного покриття на прогонових будовах та фарбування металоконструкцій мосту. На завершальному етапі будівництва на мосту буде установлено освітлення, систему кондиціювання повітря та встановлено відео нагляд.
Наразі на будівництві, яке проводиться у дві зміни, задіяно 40 працівників.
- Проект цього мосту був розроблений харківським інститутом «Укржелдорпроект» та схвалений керівництвом Укрзалізниці. Схожі за конструкцією пішохідні мости раніше були побудовані на залізничних станціях Люботин і Полтава-Київська, – додав Андрій Іванченко.
30 грудня 2011 року введено в експлуатацію реконструйований автодорожній шляхопровід через залізничні колії станції Лозова.
Рішення про реконструкцію станції Лозова було прийняте 15 вересня 2011 року генеральним директором Укрзалізниці Володимиром Козаком.
У зв'язку з великими обсягами і складністю будівельних робіт реконструкція станції Лозова проводиться у два етапи. На першому етапі виконано монтаж контактної мережі в обсягах, які були необхідні для пропуску міжрегіональних поїздів Інтерсіті+. На другому етапі реконструкції виконуються останні роботи, передбачені проектом.
Нова технологія роботи ст. Лозова спрямована на мінімізацію витрат часу, необхідного для прийому, відправлення і пропуску пасажирських поїздів в умовах стикування двох видів струму.

За матеріалами: Прес-центр Південної залізниці