Третина українських ув’язнених звернулися до віри

Третина українських ув’язнених звернулися до віри

http://www.unian.net

38 тисяч ув’язнених України регулярно відвідують релігійні заходи.

Сьогодні у стінах Куряжської виховної колонії відбулася міжнародна конференція за участю пенітенціарників та духовенства. Конференція проходила в рамках угоди про співпрацю між держаною пенітенціарною службою України та українською православною церквою, що була підписана 27 серпня 2011 року.

Як розповів під час конференції голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков, сьогодні у виправних колоніях та слідчих ізоляторах пенітенціарної системи України духовно-просвітительську роботу із засудженими проводять близько трьох тис. священників та волонтерів. Вони представляють 103 релігійні конфесії, общини, організації та церкви, які офіційно зареєстровані в Україні.

За словами Олександра Лісіцкова заходи релігійного характеру регулярно відвідують понад 38 тис ув’язнених. Це практично кожен третій засуджений. В рамках соціального партнерства між пенітенціарною службою та церквою, священнослужителі опікуються не лише ув’язненими, а й працівниками служби.

- Сьогодні у закладах відбування покарання проводять душпастирську роботу представники різних віросповідань. Разом з тим відродження одвічних традицій православного християнства і укріплення духовної цінності у серцях українського народу обумовило закономірний процес зростання ролі української православної церкви. За участю засуджених та активної допомоги церкви сьогодні в закладах діє 108 православних рангів і 27 каплиць. Ведеться будівництво ще 24 будівель, - повідомив Олександр Лісіцков.

Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій розповів, що Харківська Єпархія співпрацює з колоніями уже близько 20 років. Буквально нещодавно тільки в одній колонії області похрестили понад 100 ув’язнених.

- У нас у всіх колоніях є храми. За кожною колонією закріплений священник, який несе свій пасторський послух по вихованню тих людей, які знаходяться за гратами, - сказав Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Як зазначив під час конференції голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, сьогодні віра дуже важлива для перевиховання ув’язнених, адже після відбування покарання вони повертаються до звичайного життя у суспільстві.

- Сьогодні ми переживаємо відродження православних традицій. У Харківській області у 2010 році обласна рада прийняла пілотну програму православної культури Слобожанщини, яку ми почали запроваджувати у восьми школах Харківської області. І в цьому є велика потреба. Тому що без моралі сьогодні неможливо навести порядок ні в сім’ї, ні в суспільстві, ні збудувати сильну державу, - сказав Сергій Чернов.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ