У гуртожиток на Тимурівців, 33 двічі не пускали пожежників - МНСники

У гуртожиток на Тимурівців, 33 двічі не пускали пожежників -  МНСники

http://www.city.kharkov.ua/

У ході засідання КЧС начальник Харківського міського управління ГУ ГСЧС України в Харківській області Володимир Юрченко підкреслив, що будівля повинна проходити планову перевірку на пожежну безпеку, проте двічі представники балансоутримувачів відмовляли співробітникам ГСЧС.

Він уточнив, що перший раз вони відмовили у 2012 році, другий - у березні 2013 року, з причини нібито швидкої передачі будівлі в комунальну власність. У зв'язку з цим міський голова звернувся до представників міської прокуратури з проханням відкрити кримінальне провадження щодо балансоутримувачів гуртожитку про недопущення рятувальників для перевірки. Також правоохоронці перевірять, чому пожежні виходи були заварені стаціонарними гратами.

Будівля відомчого гуртожитку по вул. Тимурівців, 33, яка постраждала 6 травня від пожежі, буде реконструйована та передана у комунальну власність.

Про це сьогодні в ході засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Він підкреслив, що балансоутримувачі будівлі - ВАТ «МТУ Союз» і ПАТ «Промбуд-2» - зобов'язані провести повне технічне обстеження будівлі, організувати розробку проектно-кошторисної документації та провести ремонтно-відновлювальні роботи до 10 червня.

Також Геннадій Кернес зазначив, що балансоутримувачі зобов'язані в максимально короткі терміни надати всю документацію по будівлі для передачі її до комунальної власності міста.

Генеральний директор ПАТ «Промбуд-2» Григорій Бубир повідомив, що всі конструкції, за винятком осередку загоряння, мають повну несучу здатність і не перешкоджають відновленню будівлі. Системи водопостачання та каналізації працюють. За його словами, протягом 4 днів буде відновлено електропостачання.

На завершення засідання КЧС Геннадій Кернес підкреслив, що найближчим часом у Харкові буде ініційована перевірка всіх гуртожитків, що не знаходяться в комунальній власності, на предмет протипожежної безпеки.

Нагадаємо, 6 травня очевидці повідомили про сильне відкрите полум'я у гуртожитку за адресою вул. Тимурівців, 33. На місце події виїхали вісім пожежних розрахунків. За його інформацією, пожежу було ліквідовано близько 9:00, площа вигоряння склала близько 800 кв.м.

За словами Ігоря Лупандіна, під час гасіння пожежі було врятовано 41 мешканця гуртожитку, 106 чоловік евакуйовано. За останніми даними, всього постраждало 10 осіб, шестеро госпіталізовано. Також в ході гасіння постраждав один співробітник ГСЧС.

За матеріалами: сайт Харківської міськради