Вчителів укранських шкіл примусять вчити циганську мову

Вчителів укранських шкіл примусять вчити циганську мову

http://ttolk.ru/

Кабмін затвердив план заходів до 2020 року стосовно захисту прав ромської національної меншини.

Проект гарантує соцзахист і зайнятість циган, їх правовий захист, підвищення освітнього рівня, охорону здоров'я, поліпшення житлово-побутових умов, задоволення культурних та інформаційних потреб циган, пише newsru.com.

Кабмін доручив педагогічними колективами навчальних закладів вчити циганську мову і проводити ромам роз'яснювальні роботи про важливість отримання освіти. Учнів циганської національності планується забезпечити безкоштовним транспортом для доставки до навчального закладу. Дітей також залучатимуть до позаурочної, позашкільної роботи, до тематичних конкурсів, спортивних змагань, гуртків тощо.

Циганам мають намір читати лекції щодо здорового способу життя, необхідності проходження медобстеження, важливості своєчасного і повноцінного лікування.

Влада має намір покращувати циганам житлово-побутові умови, інфраструктуру, комунікації, а також надавати їм соціальне житло, пільгові кредити на квартири і виділяти земельні ділянки для будівництва та ведення особистого господарства.
Програма передбачає відкриття і підтримку центрів циганської культури; залучення циганських творчих колективів до участі в культурних заходах, проведення дослідницьких робіт у галузі історії, культури, мови та соціально-культурної інтеграції циганської меншини; видання "Ромського правознавчого вісника", наукового журналу "Роменвад", збірників казок і прислів'їв циганською мовою.

Крім цього, Кабмін зобов'язав державні ЗМІ висвітлювати життя циган.

За матеріалами: newsru.com