Як взяти участь у гонитві за грантовими коштами. На прикладі мешканців Харківщини

Як взяти участь у гонитві за грантовими коштами. На прикладі мешканців Харківщини

http://grantmoneysuccess.blogspot.com/

Що треба знати мешканцям невеликих міст Харківської області, аби мати можливість за допомогою коштів з місцевого бюджета та грантів облаштувати прибудинкову територію та зробити ремонти.

На ці питання відповіла журналісту "СК" голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету і віце-президенту Асоціаціі органів місцевого самоврядування Харківській області Людмила Немикіна.

– По-перше, треба взяти участь у конкурсі. Для цього ознайомтесь із Положенням про проведення конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє», яке розміщено на сайті Харківської обласної ради та сайті Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Також ви можете звернутися до мене за адресою вул. Сумська, 64, каб. 20 або 119, я вам надам положення у друкованому вигляді.

Це невеликий, але змістовний документ, який допоможе вам взяти участь у конкурсі наступного 2014 року. Згідно із Положенням про проведення конкурсу, учасником може бути громадська організація або будь-який інший орган самоорганізації населення. Мешканці територіальних громад можуть об’єднуватися і у вуличні комітети, і в батьківські комітети, або в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, тобто в будь-яке товариство.

Також ми хотіли об’єднати навколо реалізації цих проектів різні рівні бюджетів (сільського, районного і обласного). Минулого року фінансування з обласного бюджету складало 70 %, а в цьому році ми внесли зміни в положення конкурсу. Тепер 50 % фінансується за рахунок обласного бюджету, 5 % – обов’язкова участь ініціаторів проекту, а решта – інші рівні бюджету (міський, сільський, селищний, районний), також вітається приватне партнерство.

Конкурсний комітет дійшов висновку, що громадяни мають не просто вийти з ініціативою, але вкласти частинку своєї душі, праці та фінансів у реалізацію цього проекту. Фінансова частка мінімальна, але якщо в проекті є хоч копійка власних коштів, то і ставлення до цього об’єкта буде значно серйознішим.

У цьому році 77 проектів уже визначено переможцями в конкурсі «Разом у майбутнє», і деякі з них уже реалізовано. Наприклад, у Валках уже відкрито дитячий майданчик. З обласного бюджету цього року виділено 2 млн 361 тис. грн, у квітні на сесії обласної ради ці кошти було передано районам у вигляді субвенції. Нагадаю, що заявки на участь у конкурсі приймаються у січні – лютому, а реалізовуються протягом бюджетного року. Тобто найближчі заявки прийматимуться у січні – лютому 2014 року. У вас є час, аби подумати, узгодити зі своїми громадськими організаціями ідеї, пропозиції і бачення тих проблем Мерефи, які б ви хотіли вирішити.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №72 від 18.06.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ