Зарплати у ВРУ: Скільки отримує спікер, голова комітету та рядовий депутат

Зарплати у ВРУ: Скільки отримує спікер, голова комітету та рядовий депутат

http://www.day.kiev.ua

Найбільшу зарплатню отримує голова Верховної Ради.

Зарплата голови Верховної Ради Володимира Рибака складає понад 20 000 грн. Це випливає з проекту кошторису Верховної Ради на 2013 рік, - передає UBR.

Спікер парламенту отримує найвищу платню у Верховній Раді - 20 240 грн на місяць, включаючи оклад, премію і гарантовані надбавки. Крім того, спікер може розраховувати і на щомісячну надбавку в розмірі 2300 грн, так як для депутатів передбачена доплата за науковий ступінь, почесне звання і знання іноземної мови (всього на такі доплати заплановано 96200 грн). А Володимир Рибак - доктор економічних наук і заслужений будівельник.

Зарплата віце-спікера, комуніста Ігоря Калетника друга за величиною в Раді, вона становить 19400 грн. Платню другого заступника, "свободівця" Руслана Кошулинського - 18 600 грн мінус податки.

Тридцять п'ять керівників депутатських фракцій і комітетів, серед яких Арсеній Яценюк, Олександр Єфремов, Сергій Ківалов, Давид Жванія, Володимир Литвин, Микола Мартиненко, Олександра Кужель, Борис Колесніков, Микола Томенко, заробляють 17900 грн на місяць мінус податки. Зарплата решти депутатів залежно від комітетських посад на 100-500 грн менше.

Місячний фонд оплати праці парламентаріїв складає 8 млн грн, або $ 1 млн. Таким чином, на зарплату депутатам у 2013-му буде витрачено $ 12 млн "брудними", тобто близько $ 10 млн після відрахування податків.

Раніше апарат Верховної Ради відносив інформацію про зарплату Рибака до розряду конфіденційних.

Нагадаємо, один народний депутат обходиться державній скарбниці в 2039 грн на день. У цю суму включені зарплати народних депутатів та їх помічників, витрати на проїзд депутата, в тому числі на перельоти, лікування, путівки в санаторій, телефонний зв'язок, проживання в готелі і навіть канцелярське приладдя. Тобто, депутату, як мінімум, по роботі не потрібно витрачатися ні на бензин, ні на авіаквитки, ні на лікарні, ні на бесіди по телефону, ні навіть на ручки з блокнотами.

За матеріалами: UBR