Зарплатня українських та російських міліціонерів. Коментар В. Козицького

Зарплатня українських та російських міліціонерів. Коментар В. Козицького

http://news.zn.ua

На День міліції начальник ГУ МВС України у Харківській області Віктор Козицький розповів кореспонденту "СК", яка зарплатня зараз у міліції та прокоментував реформу української міліції.

– Вікторе Івановичу, уже давно назріла структурна реформа системи органів внутрішніх справ. Що передбачатиме ця реформа? В які терміни її треба провести? До речі, як ви ставитеся до перейменування «міліції» на «поліцію»?

– Так, зараз готується реформа всієї структури Міністерства внутрішніх справ. Наприклад, йдеться про те, що міністерство стане цивільним відомством, а в ньому буде Департамент міліції. Як буде в кінцевому підсумку, покаже час. А щодо назви «міліція» чи «поліція», то якщо змінювати лише назву, то в цьому немає сенсу. Треба працювати над реформою в комплексі, чим і займається робоча група. У Росії під час реформування органів внутрішніх справ відбулось значне скорочення особистого складу міліції, але при цьому серйозно піднялась заробітна плата. Для порівняння: якщо в нас наймолодші працівники міліції отримують 1800 грн, то в Росії, зокрема в Бєлгородській області, міліціонер-водій отримує 1,5 тис. доларів у рубльовому еквіваленті. Тому зараз туди йдуть працювати більш професіональні кадри.

– Сьогодні ви відзначаєте ваше професійне свято. Які побажання особовому складу міліції Харківщини?

– Перш за все, бажаю сімейного щастя кожному міліціонеру. Щоб їх любили вдома, чекали на них, щоб вони йшли з радістю на роботу і з ще більшим задоволенням поверталися додому. Так, у нас складна робота, часто доводиться працювати понаднормово, але ми виконуємо необхідну суспільству роботу. Безумовно, хотілось би, щоб був достаток у родинах міліціонерів, була соціальна захищеність. Сподіваюсь, що незабаром держава вийде на той рівень розвитку, коли зможе гідно утримувати тих, хто охороняє громадський порядок. Переконаний, що зміни у системі правоохоронних органів, які відбудуться, покращать добробут міліціонерів.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №152 від 20.12.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ