Земельних махінацій на тридцять п'ять мільйонів провернули за цей рік на Харківщині

Земельних махінацій на тридцять п'ять мільйонів провернули за цей рік на Харківщині

Органами прокуратури у поточному році заявлено понад 200 позовів у сфері земельних відносин на загальну суму понад 35 млн грн. З них судами вже задоволено 163 позови на суму 31 млн грн. При цьому попереджено відчуження майже 5 тис. га вартістю 30 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу захисту інтересів громадян та держави у сфері земельних відносин Харківської обласної прокуратури Олександр Мельник.

Також прокуратурою внесено близько 128 приписів і подань і 595 протестів для рішення органів влади та місцевого самоврядування. Унаслідок цих дій до відповідальності притягнуто 163 посадові особи та відшкодовано понад 1,7 млн грн.

Взагалі цим відділом у поточному році заявлено 60 позовів щодо повернення незаконно отриманих у приватну власність земельних ділянок. Їх вартість складає понад 20 млн грн.
Також, за словами Олександра Мельника, з початку цього року стосовно службових осіб Головного управління Держкомзему в Харківській області порушено дев’ять кримінальних справ. Тут збитки становили 9,5 млн грн, а кількість земельних масивів складає майже 70 га землі.

Ігор Тесло, матеріал з газети "Слобідський край" №97 від 13.08.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ