Зміни до Коституції будут вноситися через всенародний референдум - Ставнійчук

Зміни до Коституції будут вноситися через всенародний референдум - Ставнійчук

Конституцію мінятимуть лише шляхом рефендуму - Ставнійчук

Для прийняття змін до Основного закону, які готує Конституційна асамблея, необхідний всенародний референдум. Такої думки дотримується секретар асамблеї Марина Ставнійчук.

«Згідно з чинною Конституцією, при внесенні змін до розділу I (загальні принципи), III (вибори, референдум) і XIII (порядок внесення змін до Конституції) референдум обов'язковий. Я чітко усвідомлюю, що є необхідність удосконалення і першого, і третього розділів, так що, очевидно, буде референдум по внесенню змін до Конституції», - сказала вона, повідомляє ZN.UA.

При цьому вона зазначила, що Верховна Рада обов'язково буде задіяна в цьому процесі. «І я наполягаю, що проведення референдуму не виключить парламент з конституційного процесу. Це буде той референдум, який передбачений нинішнім порядком внесення змін до Конституції», - підкреслила секретар асамблеї.

Ставнійчук також повідомила, що Конституційна асамблея швидше за все підготує не один, а два законопроекти змін до Конституції.

«Президент визначив два пріоритети - конституційне врегулювання системи правосуддя і реформування місцевого самоврядування. Останнє, ймовірно, буде розглянуто в ході другого етапу », - сказала вона.

За матеріалами: ZN.UA