Звільнено та засуджено тридцять харківських міліціонерів. Подробиці справ

Звільнено та засуджено тридцять харківських міліціонерів. Подробиці справ

http://ua-reporter.com.ua/

У відповідь на запит Департаменту масових комунікацій Харківської облдержадміністрації в прокуратурі області зазначили, що ведуть роботу з попередження та розкриття злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів.

Зокрема, у 2012 році завершили розслідування та направили до суду 46 кримінальних справ відносно працівників правоохоронних органів. З них 32 – стосовно співробітників органів МВС. Цього року суди розпочали розгляд ще 33-х кримінальних проваджень стосовно співробітників правоохоронної системи. З них 20 – відносно працівників МВС. За наслідками судових розглядів протягом останніх півтора року винесено 30 вироків стосовно правоохоронців (з них 19 міліціонерів).
Так, у червні набув чинності вирок Київського районного суду Харкова, яким трьох працівників міліції визнано винними за ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) та ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством) Кримінального кодексу України.

У березні 2011 року оперуповноважений одного з райвідділів Харкова та його помічник затримали двох чоловіків, доправили до облуправління МВС та побили. Після чого, щоб приховати злочин, міліціонери вивели побитого чоловіка за межі будівлі облуправління та залишили в парку на лавці. Потерпілий помер у лікарні від внутрішньо-черепного крововиливу. Справа набула чималого суспільного резонансу. Суд призначив двом з них покарання у вигляді чотирьох років ув’язнення, ще одному – вісім років. Всіх їх позбавили права обіймати посади в органах внутрішніх справ.

Крім того, слідчого одного з районних відділів міліції засуджено до шести років позбавлення волі за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України. Зазначений співробітник міліції отримав від жінки 5,5 тис. грн неправомірної вигоди за непритягнення її синів до кримінальної відповідальності. Окрім того, його позбавлено права обіймати посади в правоохоронних органах терміном на три роки та спеціального звання.

Отримав законне покарання і нетверезий працівник міліції, який, перебуваючи за кермом автівки, в’їхав у дерево. Унаслідок дорожньої пригоди один з його пасажирів загинув, ще два отримали тілесні ушкодження. Крапку у справі поставив апеляційний суд області, призначивши покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого (ч. 2 ст. 286 КК України).

Розслідування 20-ти кримінальних проваджень стосовно правоохоронців закінчено вже за вимогами нового КПК, що набув чинності 19 листопада 2012 року. Зараз усіх їх розглядають суди. Слід зазначити, що окремі справи розслідувались не більше місяця.

Так, відділом з розслідування корупційних кримінальних правопорушень прокуратури області протягом трьох місяців зібрано всі необхідні для судового розгляду докази та матеріали за підозрою трьох осіб у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 364, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 15, п.п. 3, 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 187 КК України.

Старший оперуповноважений сектора карного розшуку одного з районних відділів міліції в Харківській області в лютому 2013 року організував озброєну банду. До злочинної діяльності він залучив двох місцевих мешканців. Злочинці планували викрасти підприємця з метою заволодіння його грошовими коштами, майном і вбивства.

При цьому працівник міліції взяв на себе обов’язок з використання свого службового становища задля перешкоджання розслідуванню та розкриттю вчинюваних бандою злочинів, надавання інформації про хід досудового слідства. Наразі всім учасникам озброєної банди обрано запобіжні заходи у вигляді утримування під вартою.

Обвинувальний акт у справі направлено до суду. На сьогодні у провадженні слідчих органів прокуратури Харківської області – 12 кримінальних проваджень стосовно працівників органів внутрішніх справ, у яких 10-ти особам оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Варвара Барська, матеріал з газети "Слобідський край" №83 від 13.07.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ