Переможець ЄВРО-2012 збірна Іспанії встановила кілька рекордів

02.07.2012 09:15 Спорт

Вчора на стадіоні "Олімпійський" в Києві пройшов фінальний матч Євро-2012 між збірними Іспанії та Італії.

Перемогу з рахунком 4:0 здобула збірна Іспанії. На 14-й хвилині гравець цієї команди Сільва відкрив рахунок.

На 40-й хвилині гол забив Альба, і рахунок став 2:0. На 84-й хвилині відзначився Фернандо Торрес - 3:0, на 88-й - що вийшов на заміну Мата забив ще один гол, довівши рахунок до 4:0. Це найбільший рахунок в фінальних матчах за всю історію чемпіонатів Європи, повідомляє сайт SQ.

Таким чином, збірна Іспанія виграла Євро-2012. Тим самим команда стала першою в історії збірної, яка виграла два ЄВРО поспіль - в 2008 і 2012 рр.. А також першою збірною, яка перемогла у трьох найбільших міжнародних турнірах поспіль - Євро-2008, чемпіонаті світу-2012 і Євро-2012.

Після завершення матчу переможцям вручили медалі та головний трофей турніру - Кубок Анрі Делоне.

На стадіоні були присутні близько 65 000 глядачів. Підтримати свою команду приїхали приблизно 11 000 іспанських уболівальників і більше 5 000 італійців. Крім того, фінальний поєдинок дивилися президенти приймають Євро країн - Броніслав Коморовський та Віктор Янукович, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, італійський прем'єр Маріо Монті, спадкові принц і принцеса Іспанії, а також президенти ще кількох країн, президент УЄФА Мішель Платіні, президент ФІФА Йозеф Блаттер, голова Міжнародного олімпійського комітету Жак Роге, йорданський принц Алі Аль Хуссейн, який є віце-президентом ФІФА, президент Федерації футболу України Ігор Суркіс. У фан-зоні в Києві зібралося близько 120 000 чоловік. За прогнозами, у всьому світі за фіналом Євро-2012 збиралися стежити близько 200 мільйонів чоловік.

Перед початком матчу відбулася урочиста церемонія закриття Євро-2012. Кілька сотень волонтерів в кольорових костюмах утворили на футбольному полі фігури, що символізують контроль м'яча.