ЄВРО-2012: підсумки та рекорди Харкова (ФОТО)

ЄВРО-2012: підсумки та рекорди Харкова (ФОТО)

Чемпіонат Європи з футболу, який проходив на восьми стадіонах України та Польщі, уже перетворився на надбання історії.

Однак для вболівальників, особливо для жителів тих міст, які приймали матчі Євро–2012, континентальний турнір залишиться в пам’яті на довгі й довгі роки.

Нинішній чемпіонат побив відразу декілька футбольних рекордів. Ніколи раніше жодна футбольна збірна не вигравала чемпіонат Європи з футболу двічі поспіль. Проте на Євро–2012 це вдалося зробити збірній Іспанії, яка виграла чемпіонат зараз і була переможцем чотири роки тому, на ЧЄ-2008. Уперше фінальний матч континентальних футбольних турнірів закінчився з підсумковим рахунком 4:0. Раніше з такою тотальною перевагою, як на Євро–2012, команди на чемпіонаті Старого Світу не вигравали.

«Помаранчеве море» із сорока тисяч уболівальників

Харків’янам футбольні баталії європейського ґатунку запам’ятаються в першу чергу небувалою ніколи до цього в місті атмосферою, яка панувала в Першій столиці у дні проведення футбольних матчів. Для міста, яке вперше приймало подібне масштабне спортивне свято, усе було в дивину. Наприклад, яскраві та барвисті паради голландських уболівальників перед матчами своєї національної збірної.

Цікаво, що під час їхньої першої ходи перед поєдинком Голландія – Данія городяни спостерігали за «помаранчевим морем» осторонь, підтримуючи та вітаючи гостей із країни тюльпанів з узбіч харківських вулиць. Проте коли жителі Нідерландів вийшли на свою заключну ходу перед матчем Голландія – Португалія, харків’яни вже активно долучилися до  «помаранчевого» параду та пройшли з голландцями пліч-о-пліч по всьому маршруту від площі Свободи до стадіону «Металіст», разом виконуючи як українські, так і голландські пісні.

Саме десант уболівальників з Нідерландів став у Харкові найчисленнішим – понад 40 тисяч осіб. Нічого дивного тут немає, адже їхня збірна проводила на Слобожанській землі всі три свої поєдинки групового етапу Євро–2012. У Харкові їм було дуже затишно та комфортно. Про це голландські фанати заявили особисто, під час своєї останньої шоу-ходи, на яку вони вийшли із сотнями плакатів і транспарантів з красномовними написами «Дякуємо Харкову», «Ми любимо тебе, Харків» та «Ми не забудемо тебе, Харків!».

Подружилися під час Євро–2012 харків’яни і з уболівальниками інших країн. Багато хто з городян поповнив свої фотоальбоми колоритними знімками з доброзичливими німцями, датчанами й португальцями, національні футбольні збірні яких також проводили свої поєдинки в Харкові. А ще в місті було багато росіян, які завдяки зручному географічному сусідству приїжджали до Харкова цілими сім’ями, маючи на руках заздалегідь куплені заповітні квитки на один із трьох матчів на ОСК «Металіст».

На фан-зоні виступили понад сто творчих колективів

Головним «мотором» футбольного життя Першої столиці, безумовно, стала харківська фан-зона на центральній площі міста. У дні чемпіонату Європи це місце відвідало понад 700 тисяч осіб! Зафіксовано на фан-зоні й інші рекорди. Так, тут спільними зусиллями випили 100 тисяч літрів напоїв і з’їли 20 тисяч упаковок їжі. На великій сцені виступили понад 100 творчих колективів. З головних зірок – голландський ді-джей Армін ван Бюрен, ді-джей Taboo з американської групи The Black Eyed Peas й наша переможниця Євробачення – Руслана, а також українські гурти «Бумбокс», Аwesomatic і Gorchitza, московська група Tesla Boy. Тхір-віщун Фред саме тут при великому скупченні народу правильно передбачив результати 18‑ти матчів з 31‑го.

Відтепер Україна може «замахнутись» і на Олімпіаду

Об’єднав чемпіонат Європи і самих українців. У всіх куточках країни люди дійсно жили цією подією, а трансляції матчів «синьо-жовтої» національної збірної та фінального поєдинку ЧЄ‑2012 побили всі українські рейтинги глядацької аудиторії за останні 20 років!

– Цей чемпіонат, перший у Східній Європі, мав великий успіх. Це справжній тріумф. Україна й Польща продемонстрували всьому світу здатність організувати події подібного масштабу і відсутність з цим жодних проблем. Країни можуть пишатися виконаною роботою, їх ентузіазмом і кінцевим результатом, – підсумував загальну картину президент УЄФА Мішель Платіні  наступного дня після закінчення фінального поєдинку в Києві.

Такий успіх, безперечно, зміцнює тепер позиції України в намірі провести в себе й інші масштабні спортивні заходи. Зокрема, прийняти Олімпійські ігри 2022 року, а також чемпіонати світу та Європи з популярних ігрових та індивідуальних видів спорту.

Олексій Білобровко, матеріал з газети "Слобідський край" №79 від 05.07.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ