Безкоштовні ліки для гіпертоніків. Як отримати

Безкоштовні ліки для гіпертоніків. Як отримати

http://health.obozrevatel.com

Уже зараз в Україні діє проект, згідно з яким ліки гіпертонікам продають зі знижками. Проте невдовзі, деякі припарати відпускатимуться безкоштовно.

Ліки для гіпертоніків зі знижкою може купити кожен хворий, але для цього він має прийти до аптеки з рецептом. Ціна на медикаменти буде нижчою на 5 -30 %, а на деякі навіть на 50 %. Про це 16 липня розповів під час прямої лінії в газеті «Вечерний Харьков» заступник голови Харківської облдержадміністації Ігор Шурма. За його словами, пільги надають гіпертонікам, аби вони частіше приходили на обстеження до лікарів.

- Цей проект має за ціль припинити самолікування людей, що часто призводить до ускладнень, тому всі люди, які потерпають від гіпертонії, серцево-судинної патології повинні прийти по місцю проживання у поліклініку, де їх мусять оглянути і виписати рецепт, - підкреслив Ігор Шурма.

Купити припарат зі знижкою можна з рецептом лише від чотирьох фахівців - терапевта або ж кардіолога, невропатолога чи сімейного лікаря. Інші лікарі — гінекологи, фельдшери, травматологи такі ліки виписати не можуть. Придбати ж медикаменти зі знижкою можна у будь-якій аптеці - чи то приватній, чи комунальній.

Багато читачів цікавилися, чи можуть лікарі виписати рецепт на кілька місяців, якщо хворому важко так часто їздити до поліклініки. Але виключення для таких людей немає. Навпаки, тяжко хворий зобов’язаний не рідше, аніж раз на місяць проходити обстеження. Проте для цього йому не потрібно їхати до лікарні. Він має право визвати медиків додому.

Аби придбати необхідні ліки гіпертонікам не потрібно буде їхати з далекого села до рейценру чи Харкова. Зараз, за словами Ігоря Шурми, вирішується питання по створенню аптечних пунктів на базі ФАПів та сільських амбулаторій. Звісно, усіх ліків там не продаватимуть, але люди матимуть можливість їх замовити.

Деякі припарати невдовзі можуть стати взагалі безкоштовними. Як розповіла під час прямої лінії заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Галина Сіроштан уже підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів, згідно з яким всі 249 лікарських засобів від гіпертонії поділятимуться на три групи.

- Перша група припаратів відпускатиметься безкоштовно, на другу групу діятиме знижка від 5 до 55 %. Третя група препаратів відпускатиметься за повною ціною, - розповіла Галина Сіроштан.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ