Близько двох тисяч лікарів направлять на роботу в село - Р. Богатирьова (ФОТО)

Близько двох тисяч лікарів направлять на роботу в село - Р. Богатирьова (ФОТО)

фото Тамари Кіч

У 2013 році Міністерство охорони здоров’я направить на роботу в заклади охорони здоровя, що знаходяться у сільській місцевості, 1919 медичних і фармацевтичних працівників.

Про це в ході брифінгу для регіональних ЗМІ повідомила Міністр охорони здоров’я України Раїса Болгатирьова.

Вона зазначила, що ці спеціалісти будуть працювати в пунктах первинної медико-санітарної допомоги.

- Їм буде виплачуватися одноразова матеріальна допомогав розмірі 6090 тис. грн. Для виплати цих грошей в державному бюджеті цього року передбачені кошти в загальній сумі 11 млн 631 тис. гривень, - повідомила Раїса Богатирьова.


Вона також розповіла, що у пілотних регіонах з реформування охорони здоров'я (Донецька, Дніпропетровська, Вінницька області та місто Київ) діють програми місцевих стимулів: місцеві влади виділяють приїжджим лікарям житло, транспорт, оплачують мобільний зв'язок, забезпечують відпочинок їм та їхнім сім'ям.


До того ж Міністерство прийняло рішення надати можливість реалізовувати такі програми і в непілотних регіонах: там, де територіальні громади приймуть рішення про створення пунктів первинної медико-санітарної допомоги.

Штатні нормативи первинної допомоги передбачають обслуговування одним лікарем сімейної практики 1200 пацієнтів. За словами Раїси Богатирьової, така кількість оптимальна для того, щоб сімейний лікар міг добре знати пацієнта і історію його хвороби, його родовід, щоб мати можливість вчасно допомагати пацієнтові, проводити профілактичні огляди, вміти надати нескладну хірургічну допомогу.

Відстань від місця проживання пацієнта до найближчого пункту первинної медико-санітарної допомоги повинна бути від 2 до 7 кілометрів. У минулому році в рамках реформи охорони здоров'я було відкриті 179 таких пунктів у пілотних регіонах.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ