Дівчата-сироти, аби не кидати своїх дітей, живуть у спеціальному центрі під Харковом

Дівчата-сироти, аби не кидати своїх дітей, живуть у спеціальному центрі під Харковом

фото прес-служби ХОДА

На Харківщині матір з дитиною забезпечує тимчасовим житлом та соціальним супроводом Обласний центр матері та дитини.

Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України планується розширити у 2013-2014 роках мережу центрів матері та дитини.

Як розповів директор центру Микола Тимошенко, заклад працює з 2 червня 2008 року. У ньому тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців.

За його словами, близько 80% жінок, які перебували у центрі, раніше виховувалися в інтернатних закладах. Протягом усього часу існування закладу, тут мешкало 67 сімей — 137 матерів та дітей.

Довідка. Центр розрахований на проживання 25 осіб одночасно (10 матерів з дітьми), які мають право проживати до досягнення дитиною 1,5 року. Протягом 2009-2013 років в центрі матері та дитини, перебувало 67 сімей (137 осіб). Вони отримали різні соціальні послуги, такі як: оформлення особистих документів; оформлення документів на отримання державної соціальної допомоги; навчання навичкам по догляду за дитиною та практичним навичкам самообслуговування; допомогу у відновленні житла, влаштуванні на роботу, налагодженні стосунків з родиною та соціальним оточенням, тощо. Також для усіх дітей організовано медичне обстеження.

За матеріалами: сайт ХОДА