Харківські лікарі швидких скаржаться на аптечки

Харківські лікарі швидких скаржаться на аптечки

http://03ufa.ru

Заступник голови ХОДА Ігор Шурма розповів "СК", які умови праці лікарів екстреної медичної допомоги та яким чином заохочують нових працівників.

На сьогодні ще залишається проблемою нестача кадрів у роботі екстреної медичної допомоги, хоча уже помітні позитивні зрушення.

Якщо на початку року кількість вакансій для медиків сягала 300 (із 510), то зараз їх 220. Стимулюють працівників заробітною платою. Так, з 1 жовтня вони отримуватимуть 40% надбавки до зарплатні (20% - за особливий характер праці, 20 % - за умови праці).

Таким чином, лікар отримуватиме близько 4 тис. грн, а середній медичний працівник - близько 3,5 тис. грн. Окрім фінансового стимулювання, проводиться кадрова робота серед студентів, які закінчують навчання. В результаті, в інтернатуру на базі обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в цьому році направили 40 лікарів.

Окрім того, як зазначив Ігор Шурма, умови праці лікарів значно покращилися. Сьогодні уже не виникає проблем із забезпеченням автомобілів «швидкої» паливно-мастильними матеріалами та із наповненням аптечки лікаря всіма необхідними медикаментами.

- Сьогодні пацієнт, який викликає екстрену медичну допомогу, не може почути, що у лікаря немає якогось препарату, який передбачений відповідним протоколом Міністерства охорони здоров’я, - каже заступник губернатора. - Якщо у 2010 році від медперсоналу лунали скарги, що їм соромно приїжджати до людей із пустими сумками, то сьогодні вони скаржаться на те, що ці сумки важко піднімати.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ