Харківський інститут ім. Ситенка направляє пацієнтів лікуватись до унікального санаторію

Харківський інститут ім. Ситенка направляє пацієнтів лікуватись до унікального санаторію

Євпаторійський Центральний дитячий клінічний санаторій Міністерства оборони цього року святкуватиме своє 92-річчя.

У санаторії лікують психоневрологічні, ортопедичні, алергологічні захворювання. З позитивною динамікою успішно проходять лікування хворі на бронхіальну астму. У хірургічному відділенні, відкритому у 50-х роках минулого століття, успішно проводять операції дітям із психоневрологічними захворюваннями.

– Перш за все це дитячий церебральний параліч, ортопедичні захворювання. Пацієнт у нас проходить повний цикл лікування: дохірургічна підготовка, хірургічна операція, післяхірургічна реабілітація. Таких моделей лікування на теренах країн СНД на сьогодні більше немає. До нас приїздять пацієнти з багатьох країн світу, – розповів керівник лікувально-діагностичного центру підполковник Сергій Якименко.

Останнім часом було оновлено 50 % фізіотерапевтичних апаратів, придбано нове медичне обладнання міжнародної компанії BTL Medical Technologies. У санаторії успішно застосовують лазеротерапію, магнітотерапію, грязьолікування, а з наступного року запровадять питне мінеральне лікування на базі власного бювету мінеральної води. Співпрацює санаторій і з харківськими медзакладами.

– Ми маємо тісні зв’язки з Інститутом патології хребта та суглобів ім. М. І. Ситенка, з якого направляють хворих лікуватися в нашому санаторії. Хірурги інституту проводять операції на базі нашого хірургічного відділення, – розповів Сергій Якименко.

Він також повідомив, що завдяки унікальним власним методикам лікування дитячого церебрального паралічу вдається досягти високих результатів.

– Хворі на дитячий церебральний параліч у нас проходять повний комплекс лікування, і якщо є потреба – із хірургічним втручанням. Саме в санаторії винайшли метод етапно-гіпсових пов’язок, який уже неодноразово довів свою ефективність.

Про результати лікування в санаторії говорить те, що 60 % дітей, які лікувались у нас, мають вищу освіту, близько 70 % створили свої родини, незважаючи на те, що такі пацієнти вважаються найбільш інвалідизованою групою населення.

Окрім близького зарубіжжя, у санаторії лікуються хворі з Німеччини, Італії, Болгарії, США, Канади, Саудівської Аравії, Туреччини.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №132 від 03.11.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ