Харківський хлопчик, усиновлений американцями, повернувся до дитбудинку (ФОТО)

Харківський хлопчик, усиновлений американцями, повернувся до дитбудинку (ФОТО)

фото сайту ХОДА

Таких випадків в історії Харківського обласного будинку дитини № 2 було небагато.

 Батьки-іноземці привезли свого усиновленого хлопчика туди, де з ним познайомилися, – щоб не забував своє коріння.

У 2007 році його звали Олексієм. Це тепер він на західний манір Алекс Кіблер. Десятирічний американський хлопчик з українським серцем. А сім років тому він був маленьким вихованцем Харківського обласного будинку дитини № 2.

Трирічного Олексійка усиновила пара зі Сполучених Штатів Америки. Цього тижня вони приїхали до Харкова, аби показати синові його перший будинок.
– Я бувала в Україні в дев’яностих роках, працювала з нерухомістю, – розповідає мама Олексія Сьюзен Кіблер, – працювала і в Росії, але тягне мене в Україну. Дуже люблю цю країну. Люди тут добрі й щиросердні.


Головний лікар Харківського обласного будинку дитини № 2 Олена Чистиліна добре пам’ятає, як Сьюзен і Стівен приїхали знайомитися з дитиною. Малюк відразу ж, у перший день, назвав їх мамою і татом.

– Із самого початку дитинка пішла на контакт зі Сьюзен та Стівеном, – пригадує Олена Чистиліна. – Незважаючи на те, що він вже був достатньо дорослим хлопчиком, одразу дався на руки. До речі, із особливою пристрастю – саме до Стівена. Вважається, що всі дітки дуже хочуть маму, але не менше того чекають і на тата.

Сам Алекс мало що пам’ятає зі свого українського дитинства. Як нагадування про ті часи у хлопчика залишилася його улюблена іграшка – невеликий пінгвін, подарований при прощанні з будинком дитини. На першому родинному фото маленький Олексійко притискає пінгвіненя до себе й посміхається новим батькам.
Педагоги й лікарі, які зустріли родину Кіблерів, упевнені: за океаном і з новими батьками дитині добре.


– Я переконана, що дітей не можна обманути. Завжди потрібно дивитися в очі дитини. Дивлячись на Алекса, я бачу, що йому добре там і він щасливий, – каже Олена Чистиліна.

Американські батьки Стівен і Сьюзен намагаються робити все можливе для того, аби їхній синочок не забував своє коріння. Хлопець буває в літньому таборі, де відпочивають усиновлені з України діти, разом з батьками стежить за подіями в нашій країні. А на вечерю в цій родині часто готують борщ і вареники. А ще хлопчик – футбольний фанат, уболіває за «Металіст».

– Ця родина – взірець того, як має бути у випадку іноземного усиновлення, – розповідає головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Світлана Ковальова. – Ці батьки пишаються, що дитина, усиновлена ними, саме з України. Хлопчик живе в родині, де підтримуються українські традиції, звичаї, де не забувають українського коріння.

Світлана Ковальова констатує, що сьогодні ситуація з усиновленням в Україні набуває нових рис. Більше дітей забирають у свої родини саме українці. На 30 усиновлених за рік дітей з чотирьох будинків дитини в Харківській області припадає три-чотири усиновлення за кордон.

Також наших дітей практично не переводять в інші інтернатні заклади. Майже всіх дітей усиновлюють у віці від нуля до чотирьох років. До речі, у Харківській області немає черги на усиновлення.

Тетяна Лісна, матеріал з газети "Слобідський край" №94 від 07.08.2014

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ