Хатніх працівників у світі більше, ніж населення в Україні

Хатніх працівників у світі більше, ніж населення в Україні

http://www.barahla.net

Число хатніх працівників у світі стрімко зростає.

На планеті як мінімум 52 млн людей - в основному жінки (83%) - працюють в якості хатніх працівників. Вони складають 7,5% від кількості жінок у світі, працевлаштованих за наймом, а в ряді країн Азії, Тихоокеанського регіону, Латинської Америки і Карибського басейну їх частка значно вища, наголошується в дослідженні Міжнародної організації праці, пише Корреспондент.

В Азії і Тихоокеанському регіоні працевлаштовано близько 21,4 млн хатніх працівників, в Латинській Америці і країнах Карибського басейну -19600000, в Африці - 5,2 млн, у розвинених країнах 3600000, на Близькому Сході - 2,1 млн.

Відзначається, що за останні п'ятнадцять років кількість хатніх працівників у світі збільшилося більш ніж на 19 млн. Так, багато змінили країну проживання заради пошуків роботи. Таким чином, оцінки в дослідженні можуть відхилятися від реального числа на десятки мільйонів.

Крім того, статистика, наведена в дослідженні, не бере до уваги і хатніх працівників молодших 15 років, оскільки вони не були порушені опитуваннями. У 2008 році, за інформацією МОП, їх налічувалося близько 7,4 млн чоловік.

Відзначається, що всупереч великим масштабам даного сектора, багато хатніх працівників трудяться в поганих умовах при нестачі правового захисту.

- У багатьох випадках від хатніх працівників вимагають, щоб вони працювали довше, ніж звичайні працівники, а в багатьох країнах вони позбавлені права на щотижневі вихідні, яке є у інших працівників. Поєднання таких факторів, як відсутність прав, крайня залежність від роботодавця, ізольований і незахищений характер домашньої праці роблять працівників особливо уразливими перед експлуатацією та зловживаннями, - підкреслила заступник Генерального директора МОП Сандра Поласкі.

За матеріалами: Корреспондент