Куди звертатися, якщо лікар завдав шкоду? Пацієнтів захистить європейська організація.

Куди звертатися, якщо лікар завдав шкоду? Пацієнтів захистить європейська організація.

http://hospital.medportal.ru/

На Харківщині почне працювати Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів. Таке рішення було прийнято після тривалих переговорів громадських організацій з медустановами Харківщини та Харківською облдержадміністрацією.

Презентація харківського представництва Ради відбулася 18 червня під час засідання установчої наради з питань взаємодії Харківської області з Всеукраїнською радою захисту прав та безпеки пацієнтів. У заході взяли участь заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, головні лікарі медзакладів області.
Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк зазначив, що діяльність організації на Харківщині буде спрямована на збільшення фінансування охорони здоров’я.
– Медицина повинна стати більш безпечною і для цього ми запускаємо програму «Чиста медицина – безпечна медицина». Людина, яка звертається за медичною допомогою повинна чітко розуміти, що медичні заклади, медпрацівники забезпечують певний рівень інфекційної безпеки і не заразять її у лікарні, – наголосив Віктор Сердюк.
Діяльність Ради на Харківщині не повинна стати каральним мечем для лікарів, обслуговуючого медперсоналу, проте громадський контроль за сферою охорони здоров’я повинен допомогти медичній галузі стати більш ефективною. Таку думку під час заходу висловив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма:
– Ми дуже часто є свідками не людяного, недобросовісного і некультурного ставлення медперсоналу до пацієнтів. Проте так само часто бувають необґрунтовані звинувачення пацієнтів до професійних лікарів. Сьогодні ми робимо один з перших кроків на Харківщині для побудови громадянського суспільства у медичному світі, адже нічого кращого ніж громадський контроль за закладами охорони здоров’я ще не придумали.
Він наголосив, що сьогодні необхідно налагодити якісну комунікацію між пацієнтами, лікарями, в особі професійних спілок, та чиновниками, що дасть змогу оперативно вирішувати проблеми галузі.
Президент Ради Віктор Сердюк зазначив, що до територіального відділення Ради може звернутися кожен пацієнт, права якого були порушені.
– Перше, що ми будемо робити – вести прийом громадян. Тобто усі люди повинні знати, що вони зможуть звернутися і ці звернення будуть розглянуті. Якщо пацієнт скаржиться на шкоду, яку йому завдали у лікарні, або на недоступність медичної допомоги, то 90% подібних скарг вирішуються безпосередньо прямо на місці. Повірте, досить лише телефонного дзвінка, звернення, навіть усного, і відразу ситуація виправляється. Як тільки наводиться світло на конфлікт, якщо він гострий, не застарілий, то він одразу вирішується – це 90% випадків, – зазначив він.
Також він розповів, що вже незабаром фахівці ради займуться вивченням стану інфекційної безпеки на Харківщині. За його словами офіс у Харкові запрацює з наступного тижня.

Довідка СК
Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів працює 10 років. В цьому році представництва будуть відкриті у Харківській, Одеській, Тернопільській, Львівські областях та у Криму. Фінансування здійснюється з різних джерел. Більше 60 % це благодійні внески. Рада тісно співпрацює з Радою Європи і з Всесвітньою організацією охорони здоров’я іншими європейськими структурами. Керівником Харківського представництва призначено Валентина Шаповалова. Контактний тел: (067) 572-07-76

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ