Лабораторні центри відкриють у всіх районах Харківської області, окрім двох

Лабораторні центри відкриють у всіх районах Харківської області, окрім двох

http://ru.nfau.in.ua

У роботі санепідемслужби відбулася повна реорганізація: створено нові структури, а частина працівників отримала статус держслужбовців.

Санепідемстанції в результаті реформи втратили статус закладів охорони здоров’я і вийшли з-під опіки однойменного міністерства. Раніше працівники СЕС виконували контролюючі функції від імені держави, перебуваючи у статусі медичних працівників, що не відповідало українському законодавству.

– У процесі оптимізації та реорганізації санепідемслужб частина працівників отримала статус державних службовців з усіма обмеженнями і вимогами до їх діяльності, – розповіла журналістам начальник Головного управління СЕС у Харківській області, головний державний санітарний лікар області Тетяна Колпакова.

Так, раніше в регіоні працювала 41 СЕС, кожна з яких була самостійною юридичною особою. На сьогодні функції ліквідованих санепідемстанцій взяли на себе дві новостворені юридичні особи: Головне управління СЕС у Харківській області та Харківський обласний лабораторний центр СЕС. Перша виконує наглядову функцію і всі повноваження контролюючого органу. Вона має 13 підрозділів, 12 з яких розташовані в районних центрах області. Лабораторний центр має свої філіали майже у всіх районах, окрім Коломацького та Печенізького.

У лабораторних центрах дослідження здійснюватимуть у рамках планових і позапланових перевірок, надаватимуть платні послуги різним закладам і населенню.

– Люди можуть замовити бактеріологічне обстеження на ті чи інші інфекційні захворювання. Можливі також дослідження проб з навколишнього середовища: повітря, води, ґрунту, – уточнила Тетяна Колпакова. – Платні послуги можуть надаватися підприємцям.

Окрім того, в лабораторіях проводитимуть дослідження для районних лікарень, адже вони здебільшого не мають лабораторної бази.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №12 від 26.01.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ