Медична реформа від Богатирьової стартує 2015 року. Подробиці

Медична реформа від Богатирьової стартує 2015 року. Подробиці

http://www.segodnya.ua/

Закон про загальнообов'язкове медичне страхування буде прийнятий, як і планувалося, в 2015 році.

Адже документи такого рівня не приймаються "сьогодні на сьогодні", до прийняття Закону треба підготуватися, - заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час зустрічі з представниками провідних регіональних видань, повідомляє прес-служба МОЗ України.

Вона нагадала, що, відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, до кінця 2014 року має бути завершена підготовка до запровадження обов'язкового соціального медичного страхування. І лише після того йтиметься про прийняття Закону.

Нині робота полягає в тому, щоб розрахувати всі існуючі ресурси: провести кадровий аудит, аудит матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, які могли б конкурувати між собою в боротьбі за пацієнта і надавати йому медичні послуги, зазначила Міністр.

За її словами, необхідно створити державний реєстр хворих, розробити обов'язкові нормативні документи з економічними розрахунками щодо кожного виду медичної допомоги.

"Це необхідно для розуміння, які ресурси потрібні, щоб ця система запрацювала", - пояснила Раїса Богатирьова.

Міністр підкреслила, що Національна модель обов'язкового медичного страхування має враховувати як сучасний стан розвитку нашої країни, так і особливості вітчизняної системи охорони здоров'я.

"Сьогодні Міністерство охорони здоров'я працює над новим проектом Закону, - повідомила Раїса Богатирьова.

Законопроект також має визначати перелік послуг, вартість яких покривається за рахунок бюджетних коштів та за рахунок медичного страхування.

Страховиком у системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування повинен виступити Фонд медичного страхування України, який має бути самоврядною некомерційною організацією. На етапі становлення системи цей фонд перебуватиме під управлінням держави, а в подальшому - після відпрацювання основних елементів системи - підходи до управління фондом можуть бути змінені.

За матеріалами: сайт МОЗ України