Сімдесят машин "швидкої" має отримати область до кінця року - Ігор Шурма

Сімдесят машин

http://www.segodnya.ua/

На нові карети екстреної медичної допомоги у Харкові в регіоні покладають великі надії.

Адже із 240 автомобілів, які сьогодні працюють на Харківщині, 85 % потребують заміни. Це 182 автомобілі класів «В» і «С».

За словами Ігоря Шурми, для того щоб повністю оновити парк автомобілів екстреної медичної допомоги, необхідно 120 млн грн. Усього ж на придбання карет «швидкої» для всієї України з Держбюджету мають виділити понад 900 млн грн. Заступник губернатора розповів, що обласна влада звернулася до Міністерства охорони здоров’я з проханням придбати в регіон «бонусні» автомобілі.

– Якщо центральні органи влади зацікавлені в тому, щоб регіони запроваджували інноваційні проекти, вони повинні підтримувати їх фінансово, – переконаний Ігор Шурма. – Наприклад, Харківська область не чекала, коли буде запроваджено систему GPS-навігації по всій Україні. Ми витратили на неї 12 млн грн з обласного бюджету і не просимо повернути ці гроші. Але якщо ми зробили прорив і у нас у 98 % машин доїжджає на виклик за нормативом, то це завдяки тому, що ми ввели інновацію. То чому б нас не стимулювати, наприклад, подарувавши на таку ж суму нові машини?

За його словами, у будь-якому разі близько 70 нових автомобілів регіон цього року точно отримає.

Коли з’являться нові карети «швидкої», старі буде передано поліклінікам для того, щоб виконувати функції невідкладної допомоги. Тобто на цих машинах лікарі приїжджатимуть додому до хворих, у яких болить голова чи піднялася температура і вони не можуть самостійно приїхати до лікарні.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №102 від 29.08.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ