Сімейні лікарі гнатимуть пацієнтів до лікарні

Сімейні лікарі гнатимуть пацієнтів до лікарні

http://aspectmedical.com.ua

Сімейні лікарі на Харківщині будуть нагадувати своїм пацієнтам, коли робити щеплення та медогляди.

Згідно з медичною реформою, до 2010 року усі педіатри та терапевти мають перекваліфікуватися на сімейних лікарів.

Як розповів кореспонденту “СК” директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Олександр Галацан, якщо люди будуть не задоволені своїм сімейним лікарем, вони зможуть змінити його.

- Можливість обрати сімейного лікаря - одна із умов впровадження сімейної і страхової медицини. Якщо людина стикнеться з непрофесійністю, байдужістю, а іноді і з хамством, звісно, вона не захоче лікуватися в такого лікаря. Тому ми рік з ним помучимося, а потім звернемося до головного лікаря закладу з проханням замінити цього сімейного лікаря на іншого, - поясним Олександр Галацан.

Читайте також: З центральних лікарень Харківщини зникнуть поліклінічні відділення

За його словами, обов’язки сімейного лікаря кардинально відрізнятимуться від роботи звичайного терапевта чи педіатра. Перед тим, як приступити до роботи, сімейний лікар має ознайомитися з особливостями, притаманними населенню, яке йому доручили обслуговувати. Він мусить оцінити сім’ї за багатьма факторами, серед яких – рівень достатку сім’ї, побут, навіть рівень охайності.

- Лікар має розуміти: якщо в сім’ї є діти, а в домі – відверта неохайність, значить, існують ризики кишкових захворювань, які можуть також загрожувати й сусідам, - пояснив директор профільного Департаменту.

Через рік спеціальна комісія проаналізує роботу лікаря. Перш за все, звертатимуть увагу на те, скільки онкохворих, людей із серцево-судинними, дихальними захворюваннями на дільниці цього лікаря. Він повинен буде відповісти, чи вчасно запропонував тому чи іншому пацієнту обстеження, нагадав про нього. Важливу роль тут має відіграти введення електронного реєстру, у якому міститиметься інформація про пацієнтів. Без нього сімейному лікарю буде незручно працювати. Адже програма, з якою працюватиме медик, буде сама йому сигналізувати, коли, наприклад, тій чи іншій дитині треба зробити щеплення, а дорослим, що працюють на шкідливому виробництві, – пройти медогляд.

Інна Пирлик, матеріал з газети “Слобідський край” №113 від 21.09.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ