Скільки грошей виділять на медицину - інформація в. о. міністра

Скільки грошей виділять на медицину - інформація в. о. міністра

The Insider

У Держбюджет на 2017 рік передбачено на 18 % більше фінансування медичної галузі, ніж у 2016-му.

Вся система фінансуватиметься з Держбюджету і не вимагатиме збільшення податків. Загалом, на охорону здоров’я передбачено 3,4 % бюджету, 88 млрд грн. Про це повідомила під час робочого візиту на Харківщину в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. За її словами, удвічі більше фінансуватимуться програми держзакупівлі ліків і медичних виробів.

Уляна Супрун у Харкові розповіла про медичну реформу


21 % медичної субвенції буде виділено на первинну ланку, яка  фінансуватиметься за новою системою. Кожен пацієнт обиратиме свого лікаря, а лікар отримуватиме фінансування за супроводження. На кожного пацієнта передбачено 292 грн на рік.
У 2018-му році решта субвенції буде іти через Державну службу здоров’я і оплачуватиме лікарням або лікарям послуги вторинної допомоги.


- Ми порахували скільки зараз є грошей в бюджеті і як можемо їх більш ефективно використати. В Україні є набагато більше ліжок і медичних працівників на кожні 10 тис. населення, ніж потрібно. Зараз формується адміністративна система, яка оптимізує цю систему, - розповіла Уляна Супрун.

За її словами, в Україні мають сформуватися госпітальні округи. До кожного такого округу має входити лікарня інтенсивної терапії, одна лікарня планової медицини, реабілітаційні центри, хоспіси тощо. Ті лікарні, які не отримають функції закладу інтенсивної терапії, перепрофілюють на інші лікарні, або стануть реабілітаційними центрами, хоспісами або будинками для літніх людей.


Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ