Скільки коштує утримувати новонародженого у перинатальному центрі, розповіла директор Харківського РПЦ

Скільки коштує утримувати новонародженого у перинатальному центрі, розповіла директор Харківського РПЦ

За п’ять місяців роботи до Харківського регіонального перинатального центру було госпіталізовано у відділення патології вагітності 688 жінок, з них з важкою екстрагенітальною патологією – 84,5 %.

За даними на 31 липня, у центрі було проведено 640 пологів, з них передчасних – 10,8 %. Про це повідомила директор Центру Ірина Кондратова.

– Ми організували постійну роботу перинатального консиліуму, – розповідає Ірина Кондратова. – Двічі на тиждень ми збираємо всіх провідних гінекологів, анестезіологів, дитячих лікарів нашого центру, залучаємо вузьких фахівців, щоб обговорити тактику ведення пацієнток. У результаті за п’ять місяців нашої роботи у 76 % вагітних, яких було віднесено до групи високого й дуже високого перинатального ризику, пологи закінчилися народженням здорових дітей.

Проблемним для Центру залишається питання фінансування. За словами Ірини Кондратової, на утримання передчасно народженої дитини вагою до 1 кг на добу необхідно 2,5 тис. доларів у перший тиждень життя. У подальші 2–3 тижня виходжування дитини щодобово обійдеться в 1,5 тис. доларів, у той час як з державного бюджету виділяється лише 87 грн. Таким чином, витрати лягають на плечі батьків. Допомагають у такій ситуації лише міжнародні фонди й меценати.

– Завжди приємно те, що на Харківщині вистачає людей, без перебільшення, з добрим серцем, – зазначив Ігор Шурма. – Саме вони надають необхідну спонсорську допомогу й підтримку медичній галузі, яка поки потребує допомоги. От, зокрема, при Перинатальному центрі створюється опікунська рада, це ще більше сприятиме вирішенню нагальних проблем.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №93 від 04.08.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ