Спека досягла апогею. Харківщина побила всі температурні рекорди

Спека досягла апогею. Харківщина побила всі температурні рекорди

http://www.ntv.ru/

Минулий рекорд був поставлений у 50-их роках.

Як кореспонденту “СК” розповіли у Харківському обласному гідрометцентрі, три дні підряд - 16, 17, і 18 травня - в місті була зафіксована максимальна температура за всю історію метеоспостережень. 16 травня температура склала 29,8 градусів тепла, тоді як колишній рекорд складав 29,1 градуси у 1955 році, 17 травня - 29,9 (29,2 в 1958 році) і 18 травня – 30,4, що на 0,1 градуси більше, ніж у 1958 році).

Що стосується опадів, то тут ні про які числові рекорди і мови бути не може. Інша річ — якісні показники. За місяць по Харківській області випало 41,5 мм опадів при нормі 48 мм для травневого місяця. Але таке наближення до норми стало можливим тільки за рахунок рясних злив, що відбулися в останні десять днів місяця. Найбільше вологи дісталося західним районам області. Рекордсменами стали Лозова і Коломак. Там за десять днів випало до 37 мм вологи, що набагато більше, ніж декадна норма. Щодо південних і східних районів області, то кількість опадів тут навіть менша норми.

- У Лозовій зливи супроводжувались достатньо великим градом, - поділилася інформацією керівник сектора метеопрогнозів Харківського обласного гідрометцентру Євгенія Ляшенко. - Розміри окремих градин досягав до 20 мм у діаметрі, що можна прирівнювати до стихійного лиха.

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ