У Харкові жінка з важкою хворобою народила малюка – він виявився тисячним

У Харкові жінка з важкою хворобою народила малюка – він виявився тисячним

Малюк у повній безпеці

У Харківському обласному перинатальний центрі народилося тисячне немовля. Про це сьогодні повідомила керівник центру Інна Кондратова.

Вона розповіла, що минулої п’ятниці у центрі відбулися тисячні пологи. Мати - жінка, яка проживає у Харкові. Вона має важку патологію – у неї мітохондріальна хвороба (синдром Кернса-Сейра).
– Жінок із такою хворобою у всьому світі нараховується кілька сотень. Вона дуже важко діагностуєтся і наши лікарі змогли клінічно, без спеціального обладнання поставити цей діагноз. Це полісистемна патологія, пов’язана з тим, що є порушення органів зору, серця, м’язової системи, нирок. У генетиків, які її доглядали разом з акушерами-гінекологами виникла підозра, що і в малюка можливо є такі проблеми. На щастя поки що це побоювання не підтверджуються. За малюком буде проводитися динамічне спостереження у перший рік його життя, - повідомила Інна Кондратова.
Тисячним немовлям став хлопчик, його звати Максим. Він народився доношеним з вагою 3 кг 200 гр. Зараз він знаходиться разом з матір'ю.
– Ми сподіваємося зберегти грудне годування, хоча матері це буде важко, та наші лікарі надають всіляку допомогу матері та дитині, – зазначила керівник центру.
Нагадаємо, Харківський обласний перинатальний центр відкрився сім місяців тому.

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ