Унікальна та єдина в Україні лабораторія з діагностування туберкульозу відкрилася у Харкові (ФОТО)

Унікальна та єдина в Україні лабораторія з діагностування туберкульозу відкрилася у Харкові (ФОТО)

фото Катерини Терещенко

Харківська область на сьогодні посідає третє рангове місце з найменшим показником захворюваності на туберкульоз серед 26 регіонів України.

У 2013 році у сільській місцевості Харківщини обстеженням на захворюваність туберкульозом було охоплено 50 тисяч населення. В результаті було виявлено 235 хворих осіб.

Всього, за офіційними даними, у Харківській області на туберкульоз сьогодні хворіють 3 тис. осіб. За словами медиків, реальна картина захворюваності виглядає дещо по-іншому, і сягає більших чисел. У той самий час, ці показники значно менші, ніж у 2008 році.

- Сьогодні рівень обстеження захворюваності на туберкульоз в області збільшився на 60%, - розповідає заступник голови ХОДА Ігор Шурма. - Сьогодні відкрито першу в Україні лабораторію III рівня, яка дає можливість максимально скоротити терміни встановлення діагнозу та визначення необхідного лікування.

В обласному протитуберкульозному диспансері №1 відбулося відкриття лабораторії для молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу.

Проект здійснено в рамках співпраці Харківської облдержадміністрації з фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». Європейське за якістю обладнання дозволяє у той же день визначити збудника туберкульозу та його стійкість до всіх протитуберкульозних препаратів І та ІІ ряду, а також призначити правильний курс лікування.

Лабораторія складається з п'ятьох боксів. Молекула ДНК клітини хворого на туберкульоз пацієнта  проходить рительне дослідження та сканування для встановлення найточнішого діагнозу за дуже короткий строк.

В Україні таких лабораторій на сьогодні дві. Окрім Харкова подібна є й в Миколаївській області, але за відсутністю належних умов для інсталяції вона ще не функціонує.

У Харківській області  були виділені кошти з обласного бюджету для належних умов використання диволабораторії. Для монтажу обладнання запрошувалися фахівці з Петербурга.

- У 2008 році для постановки діагнозу і призначення необхідного лікування потрібно було 69 днів. Тепер же це реально зробити за 1-2 дні. Це дуже важливий крок як для пацієнтів, так і для фтизіатрії в цілому. Важлива і точність визначення діагнозу. Це обладнання дозволяє встановити діагноз з точністю 99,98%, -  зазначив директор благодійного фонду Ріната Ахметова Анатолій Заболотній.

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ