Як хлопці вишивають в інтернаті на Харківщині (ФОТО)

Як хлопці вишивають в інтернаті на Харківщині (ФОТО)

фото Інни Пирлик

В Шевченківському дитячому будинку-інтернаті для дітей з вадами фізичного та розумового розвитку хлопці вишивають, танцюють, співають та грають у футбол.

Стіни інтернату, класних кімнат прикрашають вишивки юнаків. З допомогою тканини, голки і нитки вихованці можуть зобразити будь-який пейзаж, вишити Тараса Шевченка і навіть весільні рушники.


- Ви розумієте, це тяжка, кропітлива праця. Ми спочатку вчимося тримати голочку в руках, аби пришити гудзик. З таких дрібниць діти починають працювати над вишивкою. Це заняття допомагає їм розвивати розумові здібності, моніторику рухів кінцівок. Діти заспокоюються, коли вишивають, вони любуються своїми роботами, із задоволенням показують людям цю красу. Всі дивуються і захоплюються їхніми талантами, - розповіла директор Шевченківського дитячого будинку-інтернату Раїса Барибіна. Вона відзначила, що юнаки бережно відносяться до робіт.- Жодної вишитої серветки ви не знайдете хоч трохи розірваною чи розмальованою. Діти бачать, що їхня праця потрібна, - каже Раїса Максимівна.

Окрім того, серед вихованців багато юнаків, що цікавиться спортом — грає у футбол, настільний теніс, займається легкою атлетикою. Юнаки регулярно беруть участь в різних фестивалях та конкурсах з пісенними та танцювальними номерами.Директор розповіла, що для прибирання всієї території інтернату щороку необхідно 300 віників. Їх дитячий будинок не закуповує, віники в'яжуть самі вихованці.

- Діти прекрасно працюють на землі. Спочатку ми вирощуємо сорго, - розповідає Раїса Барибіна. -  Вони бачать, що на ринку ці віники коштують гроші. Виготовляючи самостійно, хлопці розуміють, що їхня праця потрібна для нашого закладу. Вихованці доглядають за територією двору інтернату. Вони можуть спокійно працювати садівниками, двірниками. Окрім того, в стінах закладу вони опановують професію чоботаря: старші ремонтують взуття молодшим.

В інтернаті є кімната соціально-побутового орієнтування. Там хлопці готуються до дорослого життя — вчаться готувати, накривати на стіл, прати тощо.

У Шевченківському дитячому будинку-інтернаті виховується 99 осіб. Серед них — 41 дитина віком до 18 років і 58 юнаків від 18 до 25 років.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ