Як вибрати якісне м'ясо. Поради науковців

Як вибрати якісне м'ясо. Поради науковців

http://glamlemon.ru/

- Обов’язково уважно огляньте зріз. Якщо в ньому є невеликі ущільнення у вигляді вузликів або якщо м’ясо хрумтить при розрізуванні – це глисти.

Їсти таке м’ясо не можна. Якщо у м’ясі занадто багато плівок, то тварина була старою. Не треба боятися попросити розрізати м’ясо: його колір на зрізі має бути таким самим, як і на поверхні. Зіпсоване м’ясо міниться різними кольорами, – попереджає доктор сільськогосподарських наук Василь Прудніков. І не забуваймо про тест на пружність. Свіже м’ясо при натисканні пружинить, і ямка, яку ви залишили пальцем, негайно розгладжується. 

А що ж робити, якщо вирішили купити заморожене м’ясо? І тут існує вірний спосіб розпізнати, де якісне, а де так собі. Купуючи заморожене м’ясо, зверніть увагу на звук, який воно видає, якщо постукати, на рівний розріз, яскравий колір, який з’являється, якщо прикласти до нього палець (хоча можна й два, три пальці!).

Розморожуйте м’ясо повільно, чим довше – тим краще (наприклад, у холодильнику), і якщо воно було правильно заморожено, то після приготування практично не відрізнятиметься від охолодженого. Купуючи той чи інший шматочок м’яса, непогано знати, з якого він місця туші тварини і скільки в ньому кісток.

З цим знанням ви не будете переплачувати за кістки і зможете правильно розрахувати кількість порцій. Часто люди, купивши хороший шматочок м’яса, до невпізнання псують його при приготуванні (це вже хто на кого вчився). А тут уже не буде кого звинувачувати, окрім самих себе. Обираючи м’ясо, майте чітке уявлення про те, що ви хочете приготувати, і не соромтеся поділитися цим з м’ясником.

Смаження, тушкування, запікання, варіння з метою отримати бульйон, холодець – усі ці та багато інших страв припускають використання м’яса з різних частин туші. Звичайно, ніхто не заборонить вам купити філе з яловичини і зварити з нього бульйон. Але тоді ви і грошей переплатите, і м’ясо занапастите, і бульйон вийде так собі. 

Ігор Тесло, матеріал з газети "Слобідський край" №53-54 від 04.05.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ