Людина, яка повернула Слобожанщині її найдавнішу історію
17 січня виповнюється 100 років від дня народження харківського археолога з європейською відомістю, дослідника скіфської доби Бориса Шрамка.
17 січня виповнюється 100 років від дня народження харківського археолога з європейською відомістю, дослідника скіфської доби Бориса Шрамка.
195 років тому, у грудні 1825-го у Петербурзі на Сенатській площі відбулось повстання декабристів. Одним з його учасників був естонський барон Андрій Розен. Його справжнім коханням стала дочка першого директора Царськосільського ліцею Ганна Малиновська, а другою батьківщиною – Харківська область, де вони разом прожили 30 років.
24 грудня виповнюється 115 років з дня народження відомого фізика-ядерника Антона Карловича Вальтера.
12 жовтня не стало головного Діда Мороза Харківщини.
У вересні в німецькому місті Аугсбург від пневмонії помер видатний драматург, харків’янин за походженням, Зіновій Сагалов. До свого 90-річчя він не дожив усього вісім днів…
Цього місяця виповнюється 195 років з дня народження відомого педагога та живописця Дмитра Безперчого.
26 вересня виповнюється 80 років з дня народження відомої балерини.
24 серпня виповнюється 140 років з дня народження відомого архітектора.
Його роботи продаються в Голлівуді і Парижі, знаходяться в колекціях принцеси Монако, німецької принцеси Глорії фон Турн-унд-Таксіс, Жаклін Онасіс і інших зірок вищого світу. Виставка його творів відбулася в Ермітажі, а в Америці його порцелянові букети продаються від 3000 до 20 тисяч доларів.
8 липня 1981 року на сцені Ленкому відбулася прем’єра рок-опери «Юнона і Авось». А дует спектаклю з пронизливими рядками Андрія Вознесенського «Ты меня никогда не забудешь, ты меня никогда не увидишь» став справжнім хітом. Мало хто знає, що ці рядки присвячені конкретній жінці – актрисі Тетяні Лавровій і написані в момент розставання, за 4 роки до прем’єри.
Відомий у Європі диригент, учень Антона Рубінштейна, Ілля Слатін присвятив своє життя перетворенню Харкова на центр музичної культури. 19 липня виповнюється 175 років від дня його народження.
Дивнішої долі, ніж у найвідомішого радянського драматурга, на перший погляд – обласканого владою, важко навіть уявити. Проте Костянтин Треньов, людина з дуже непростим минулим, зміг «встроиться» в систему і продовжувати займатися своєю улюбленою справою.
8 червня виповнюється 100 років з дня народження легендарного аса Другої світової війни.
26 травня виповнюється 160 років від дня народження відомого історика, бібліографа і бібліотекознавця, якому Харків вдячний за наявність Центральної наукової бібліотеки, а сотні тисяч жінок – за можливість опанувати професію бібліотекаря.
Він закохав у себе світ, виконуючи ролі негативних героїв. Хрещений батько і диявол в образі людини, грабіжник банку і власник казино – кожен персонаж у виконанні зірки Голлівуду ставав подією кінематографа.
Він розробив принцип дії водневої бомби у 24 роки, будучи сержантом на Сахаліні і не маючи вищої освіти. Його справа зберігалась в архівах з шифром «Цілком таємно» 51 рік. Про те, що харківський фізик Олег Лаврентьєв може вважатися «батьком» водневої бомби, стало відомо лише в 2001 році, за 10 років до його смерті.
18 квітня виповнюється 120 років з дня народження Валентини Чистякової – видатної акторки та педагога. Саме для неї харківські шанувальники вирощували троянди, а вона до кінця свого життя підписувалася «дружина Леся Курбаса»...