У Куп’янську підлітки поліпшують міський простір та допомагають пенсіонерам

У Куп’янську підлітки поліпшують міський простір та допомагають пенсіонерам

Літо – пора року, коли підліткам часто немає чим себе зайняти. Зазвичай на канікулах вони ще більше часу проводять за своїми комп’ютерами та ґаджетами або безцільно блукають вулицями.

Молодіжний трудовий загін – ініціатива міської ради Куп’янська, яка спрямована на те, щоб зламати цю парадигму. Відтепер хлопці та дівчата можуть працювати й отримувати гроші та одночасно покращувати своє місто.

Молодіжний трудовий загін створили на травневому засіданні виконкому Куп’янської міської ради за зверненням Молодіжної Ради міста, щоб займати підлітків у вільний від занять час та направити їхню енергію в конструктивне русло. Зокрема – удосконалювати міський простір.

Відбір у трудовий загін проходив у кілька етапів. Хлопці та дівчата віком від 14 до 18 років мали подати заяви на участь у конкурсному відборі. А далі – написати проєкти на одну із запропонованих тем. Серед них – національно-патріотичне виховання, популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя, розвиток неформальної освіти, підтримка молоді з групи ризику і з числа внутрішньо переміщених осіб, а також працевлаштування молоді.

Загалом бажання попрацювати влітку виникло у 66 юних куп’янчан, а свої проєкти подали 44 конкурсанти.

11 червня конкурсна комісія з дев’яти членів – представників установ та організацій міста – розглянула всі проєкти та згодом оприлюднила імена 15 переможців. Під час оцінювання також були враховані результати активного онлайн-голосування в Instagram, яке зібрало майже 6 тисяч коментарів.

Корисні справи на свіжому повітрі

Молодіжний трудовий загін розпочав роботу 1 липня. 12 хлопців та дівчат почали працювати у комунальному підприємстві «Комунальник» Куп’янської міської ради. Ще троє – в Територіальному центрі соціального обслуговування міськради.

Перший робочий день розпочався із знайомства з колективами підприємств. Новим працівникам провели інструктаж і визначили обсяг робіт. А далі вони почали активно працювати. У перші ж дні роботи підлітки під керівництвом Управління житлово-комунального господарства та КП «Комунальник» пофарбували у парку Перемоги лавочки та впорядкували Центральний міський пляж.

«Вирішив спробувати себе в роботі в молодіжному трудовому загоні, – розповідає один з учасників трудового загону Кирило Тітов, який наразі працює в КП «Комунальник». – Написав проєкт, посів шосте місце. І мене запросили працювати помічником. У перший день, наприклад, ми фарбували лавочки.
А взагалі займаємося прибиранням території». Кирило вважає, що для здоров’я молоді потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, активно займатися спортом, грати в рухливі ігри. Саме тому у своєму проєкті він запропонував реконструювати відкриту спортивну площадку на діючому стадіоні Цукрозаводу.

Читайте також: На пляжі Ізюмського району виявили перевищення кишкової палички

Троє учасників Молодіжного трудового загону, які були працевлаштовані до Територіального центру соціального обслуговування, відтепер допомагають людям похилого віку. Під час роботи вони вже встигли зрозуміти, що прості для нас речі у житті людей поважного віку потребують постійної сторонньої підтримки.

«Час та увага – одні з найголовніших речей, потрібних бабусям і дідусям! А допомога в хатніх справах – посильний вклад кожного з нас», – стверджує учасниця Молодіжного трудового загону, голова Молодіжної Ради міста Куп’янська Анастасія Ісаєва.

Настя зайняла у конкурсному відборі четверте місто. У своєму проєкті вона запропонувала створити в місті спортивно-туристичний клуб для молоді, до якого могла б вступити будь-яка людина, яка прагне вести активний та здоровий спосіб життя.

«Туристичний спорт тренує фізичний, духовний, психічний стан людини, – підкреслює Анастасія. – Природа нашого краю дозволяє займатися цим повною мірою. Піші походи, змагання, вечори біля багаття – це ж краще, ніж просидіти свою молодість в Інтернеті?»

Нові робочі місця та моральний розвиток

Міська влада Куп’янська задоволена успіхами молодих працівників, які роблять місто більш комфортним та презентабельним. Очільник міста Валерій Говоров завітав до підлітків під час їхнього робочого дня у парку Перемоги та привітав їх із початком роботи трудового загону.

«Ми відродили традицію, коли небайдужа молодь залучалась для того, щоб поліпшити місто. І при цьому створюємо нові робочі місця, – пояснює Валерій Говоров. – Я дуже радий бачити ініціативну молодь, в руках якої майбутнє нашого міста і нашої країни. Радісно бачити їхні позитивні емоції й
причетність до поліпшень у місті. Ми розуміємо, що люди, які своїми руками пофарбували лавочку, прибрали якусь територію, вже не будуть шкодити це
майно або просто кидати сміття на вулицях. Ця моральна складова дуже важлива для нас».

Окрім покращень, які хлопці та дівчата роблять для свого міста, вони мають можливість заробити свої перші гроші. Підлітки працюють у відповідності до вимог трудового законодавства з урахуванням норм застосування праці осіб молодіжного віку до 18 років. Хлопці та дівчата пройшли процедуру офіційного працевлаштування, медичний огляд. Крім того, отримали спеціальний одяг.

Увесь цей місяць у молодіжному трудовому загоні підлітки будуть допомагати людям похилого віку, проводити роботи із санітарної очистки парків і скверів, фарбувати лавочки, дитячі та спортивні майданчики й активно займатися благоустроєм рідного міста

Автор: Микита Родіонов