Чи потрібна вантажна техніка для складу?

Чи потрібна вантажна техніка для складу?

Фото: dom.pliz.info

Відповідь на це питання однозначна: якщо у вас склад трохи більший за комору, то звичайно – так. Залишається з’ясувати, який ефект може дати вантажна техніка для складу і яку саме вибрати.

У всьому світі на будь-якому сучасному підприємстві використання ручної праці – це нонсенс, а вже важка ручна праця – тим паче. Склад давно перестав бути просто підсобкою, де в купу звалено все, що є в наявності. Сучасне сховище продукції або товарів – це високотехнологічна ділянка вашого підприємства, тому вантажна техніка для складу  – це необхідність, а не розкіш.
Як театр починається з вішалки, так ваше підприємство починається зі складу. Якщо ви хочете йти в ногу з часом, то склад – це те місце, де впроваджувати сучасне обладнання потрібно в першу чергу: саме там зберігаються приховані резерви вашого підприємства, і при правильному підході ними можна буде користуватися.

Фото: zeus-heli.com.ua

Переваги використання вантажної техніки

1. Купуючи таку техніку, ви збільшуєте швидкість навантаження, розвантаження, сортування товарів. Як відомо, час – це гроші, тобто прибутковість вашого бізнесу зросте.
2. Скорочуючи ручну працю, ви скорочуєте вплив людського фактора на товар.
3. Підвищуєте рівень безпеки робітників при маніпуляції з вантажем (компенсацію за травму на виробництві ніхто не відміняв, а із застосуванням ручної праці можливість травми працівника зростає в рази).
4. Ризик пошкодження товарів зводиться до мінімуму.

Звичайно, управляти вантажною технікою повинен досвідчений фахівець, а підбирати її потрібно з урахуванням розмірів вашого складу, типу і якості підлогового покриття, відстані між стелажами та інтенсивності робіт. Але чим більший склад – тим ширший набір техніки використовується.

Основні види

Вилочні навантажувачі. Призначені для перевезення і підняття на потрібну висоту вантажу різних типів і габаритів, зокрема палетів і штучних великогабаритних виробів. Вони невибагливі в обслуговуванні, міцні і можуть використовуватися на нерівних поверхнях. Бувають двох видів: електричні і з двигунами внутрішнього згоряння (дизельні та газові). Перші – екологічніші, тому використовуються всередині приміщень, другі – для зовнішніх робіт.

Ричтраки. Це спеціалізоване обладнання для виконання вантажно-розвантажувальних робіт на торгових складах; дозволяє працювати з вантажем з більшою швидкістю. Застосовуються там, де потрібно скласти вантаж у декілька ярусів. Перевага – можуть бути використані в умовах обмеженого простору, куди інша техніка проходить з труднощами або не проходить зовсім.

Електровізки. Це доволі просте обладнання, по суті – ручний візок з встановленим на нього електродвигуном.

Електроштабелери. Це пристрої, які дозволяють піднімати вантажі на велику висоту. Їх перевага – відмінна маневреність за рахунок невеликих габаритів.

Звичайно, на величезних складах під відкритим небом великі фірми дозволяють собі використовувати також тягачі, великі навантажувачі та контейнеровози.

Якщо ви серйозно замислились про комплектацію свого складу вантажною технікою, то слід знати, що деякі фірми надають її в оренду з подальшим викупом.

 

 

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: