Чистимо м’які меблі

30.04.2019 09:00 Корисно
фото pr.ua фото pr.ua
М’які меблі легко вбирають в себе дрібний побутовий пил і сміття, на них може випадково проливатися чай або соки, тому, щоб дивани та крісла якомога довше зберігали охайний вигляд, для них бажано регулярно проводити «день чистоти». Способів очищення може бути кілька.

Вибиваємо диван

Це найпростіший метод очищення, коли м’які меблі трохи запилилися. Для цього знадобиться звичайна пластикова вибивачка для килимів і старе простирадло, яке вже не використовується. Простирадло потрібно намочити й ретельно віджати, потім розстелити на дивані і добре його вибити. Вологе простирадло не дасть пилу розсіятися в повітрі і збере його на себе. Якщо диван давно не чистили, процедуру можна провести двічі, при цьому між вибиваннями простирадло необхідно знову обполоснути і добре віджати.

Пилососимо

Якщо в господарстві є пилосос, процес очищення спрощується, особливо за наявності в комплекті спеціальної насадки для очищення м’яких меблів. Велику увагу треба приділяти впадинам між сидінням, спинкою і підлокітниками. Якщо ж маленької насадки-щітки немає, можна використовувати просто шланг від пилососа. Щоправда, очищення пилососом не підходить для диванів з оксамитовою або велюровою оббивкою, оскільки це може пошкодити такі матеріали.

Видаляємо плями

Починати видаляти пляма необхідно з країв, рухаючись до центру. Так можна уникнути збільшення площі забруднення.
Жирні плями. Свіжі жирні плями прибираються так: потрібно розтовкти шматочок крейди і посипати отриманим порошком забруднене місце. Залишити так на кілька хвилин, потім змахнути крейду щіткою або губкою. За необхідності процедуру повторити. Замість крейди можна скористатися тальком (дитячим або косметичним) або ж звичайною сіллю.
Плями сечі. Якщо пляма свіжа, спочатку потрібно увібрати вологу сухою тканиною або серветками. Потім зробити очищувальний розчин, розмішавши столовий оцет з водою у співвідношенні 1:3. Нанести склад на пляму й залишити на 2–3 години. Потім розсипати по плямі соду – вона вбере надлишок вологи. Нанести на місце забруднення перекис водню, а після – знову посипати содою. Коли місце обробки повністю висохне – просто змахнути соду жорсткою щіткою або губкою і пропилососити поверхню. Відчистити оббивку від сечі тварин, якщо вона вже висохла, практично неможливо. У цьому разі допоможе тільки професійна хімчистка.
Плями від кулькової ручки. Видалити чорнильну пляму допоможе спирт. Його потрібно нанести на забруднення ватним тампоном або ганчіркою, а щоб не розмазувати бруд ще більше по поверхні меблів, швидко міняти тампон в міру його закрашування і не терти пляму.
Плями від соку або ягід. Свіжу пляму від ягід посипати сіллю і трохи втерти її в матеріал, залишити на кілька хвилин. Потім акуратно протерти теплою водою з господарським милом. Старі фруктово-ягідні плями можна прибрати розчином з води та лимонної кислоти (1 ч. л. лимонної кислоти розвести в 300 мл води).
Плями від чаю і кави. Намилити м’яку щітку господарським милом і акуратно протерти пляму, потім промити тканиною, змоченою в чистій воді. Старіші плями можна почистити розчином води й оцту (100 мл оцту (9 %) розвести в 500 мл води). Приготований розчин нанести на проблемне місце й залишити на 15 хвилин, потім промокнути сухою тканиною.

Господині на замітку
Чохол – порятунок від плям для дивана чи крісла з будь-яким видом оббивки, замінять його також красиві пледи і покривала. Їх очищення в разі забруднення олією, кавою тощо не займає багато часу й зусиль, а меблі довго радуватимуть своїм привабливим зовнішнім виглядом.