Нестандартні способи боротьби з вірусом

08.11.2017 11:30 Корисно
Фото: Primár - Sme Фото: Primár - Sme
Сезон частих застуд і грипу набирає обертів, а тому тема профілактики цих вірусних захворювань знову актуальна. Але поговоримо ми про дещо незвичні способи і засоби.

Проганяємо застуду спеціями

Прянощі тисячоліттями додавали в їжу для покращення смаку і аромату, а ще для того, щоб зробити її не тільки апетитною, а й цілющою. Адже будь-яка спеція – це ще й ліки з низкою корисних властивостей. Вони здатні зміцнити імунітет, підняти настрій, подовжити молодість і позбавити від застудних захворювань. Усі спеції та прянощі мають багато ефірних олій, вітамінів, мікроелементів, ферментів, флавоноїдів тощо. Тому вони згубно впливають на патогенну мікрофлору, зігрівають, активують обмінні процеси, допомагають видалити токсини від життєдіяльності вірусів і бактерій.

Як же використовують різні спеції в період застуд і грипу? Один з простих і дієвих способів – приготування різних напоїв з ними, насамперед чаю.

Гострий золотистий імбир чи не найбільш корисний зі спецій, неперевершений лікар. Ця ароматна спеція – природний антивірусний засіб номер один для профілактики грипу, бо ефірна олія імбиру – чудовий імуностимулятор. Він допомагає побороти захворювання, бо має протизапальну, спазмолітичну, антибактеріальну, знеболювальну та інші властивості. Імбир ефективний при мокрому кашлі. Імбирний чай відновлює сили і допомагає при лікуванні застуди. Однак не забувайте, що пити чай можна й для профілактики, на початку захворювання і при одужанні. Не можна його вживати людям з жовчнокам’яною хворобою, виразкою, гастритом.

Фото: tiphero.com

Яскраво-жовта куркума завдяки наявності фенольних сполук убиває віруси і добре зігріває організм. Це природний антибіотик, а тому її щоденне застосування допоможе уникнути багатьох захворювань. Корисна при бронхіті, коли дере горло та при інших застудних захворюваннях. Протипоказання: жовчнокам’яна хвороба і закупорювання жовчних шляхів, залізодефіцитна анемія.

Затишна кориця має потужний антибактеріальний вплив на організм. Цінна її речовина альдегід допомагає боротися з інфекціями і відновлювати пошкоджені тканини, тому це чудовий засіб для профілактики грипу та застуди. Але – увага! – її не можна застосовувати у великих дозах при вагітності.

Пряна гвоздика. Олія гвоздики – натуральний антисептик, «швидка допомога» при сухому кашлі і головному болю, має протимікробні, потогінні, знеболювальні, сечогінні й противірусні властивості тощо. Ці прянощі застосовують при перших симптомах ангіни. Також вона ефективна при закладеності носа. Протипоказання: гіпертонія, хвороби травного тракту.
Терпкий кардамон багатий своїм складом: ефірні та жирні кислоти, білок, крохмаль, залізо, цинк, кальцій, магній, вітаміни групи В. Тонізує, позитивно позначається на роботі органів дихання, покращує травлення, а також стимулює обмін речовин. Має загальнозміцнювальну, муколітичну, потогінну дію. Позбавляє нежитю, полегшує кашель, видаляє надлишки слизу з пазух носа і бронхо-легеневої системи. Чай з кардамоном чудово зігріває і допомагає при застуді і кашлі. Протипоказання: виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, не можна споживати у великій кількості.

Металічно-медовий шафран стимулює імунну систему, завдяки цьому організм бореться з вірусами грипу і застуди. Також допоможе запобігти розвитку запального процесу в організмі. Не рекомендується вживати при гіпертонії і цукровому діабеті.
Листя свіжої м’яти містять ефірні олії (ментол), флавоноїди, дубильні речовини, вітаміни. Ментол надає неповторний смак цій рослині і чудово допомагає при застудних захворюваннях. Ця рослина з давніх часів застосовується як лікувальний засіб від кашлю. Не слід давати гіпертонікам і захоплюватися нею під час вагітності.

Фото: arslanzade.com.tr

Горошини чорного духмяного перцю добре допомагають при застуді. Він добре розігріває легені і виводить з них слиз. Не можна споживати при гастриті і виразці, хворобах травного тракту і в надмірних кількостях.
Всі прянощі, про які ми розповіли, слід вживати в помірних кількостях і завжди як добавку до основних видів їжі або для приготування чаю.

Цілющі ефірні олії

У сезон застудних і вірусних захворювань допоможе ще ароматерапія, тобто сеанси вдихання ароматних лікарських засобів. Це ефективний засіб лікування застуд, а головне – доступний кожному. При вдиханні ароматних речовин регуляція діяльності організму відбувається природним способом, викликаючи менше ускладнень, ніж при прийманні ліків або за допомогою ін’єкцій. Для максимального ефекту важливо використовувати їх при перших ознаках хвороби. Можна використовувати олії лимона, кориці, фенхелю, майорану, чорного перцю, гвоздики, базиліку, чайного дерева, імбиру. Але щоб не захворіти, дуже важливо зміцнювати й підтримувати імунну систему, бо до здорової імунної системи віруси не чіпляються. Краще за все для профілактики і зміцнення імунітету підходять ефірні олії з герані, евкаліпту, лаванди, лимона, меліси, троянди, розмарину, чайного дерева, тім’яну. Не обов’язково брати тільки одну олію, можна декілька, але головне – щоб вони поєднувались і мали приємний запах.

Фото: Econet

Ефективний пристрій для розповсюдження аромату ефірних олій – це аромалампа. Просто додайте у воду декілька крапель олії, дихайте і будьте здорові. А якщо такої немає, то можна просто розбризкати олію по кімнаті.

Увага!

Ефірна олія може викликати алергію. Тому перш ніж нею користуватися, треба зробити пробу на алергію: капнути кілька крапель на серветку або носову хустинку і подихати. Якщо немає ніяких алергічних ознак, можна використовувати в аромалампі.

Ксенія Новак, кореспондент

Автор: Администратор сайта