Консервуємо виноград на зиму

10.10.2019 08:00 Корисно
фото ivona.bigmir.net фото ivona.bigmir.net
Виноград — корисна ягода, причому його можна їсти не тільки у свіжому вигляді. З нього можна робити безліч смачних заготовок.

Маринований виноград «Як оливки» на зиму


фото iamcook.ru

Знадобляться:
виноград синій (довгий) – 600 г,
гірчиця в зернах (суха) – 2 ч. л.,
перець горошком духмяний – 4 шт.,
перець чорний мелений – 4 щіпки,
цукор – 1 ч. л.,
сіль – 1 ст. л. (з верхом),
оцет яблучний – 4 ст. л.,
вода – 300 мл.
При консервуванні винограду є певні тонкощі: його обов’язково треба пропарити і проколоти голочкою кожну ягідку, щоб вони не лопались під час заливання окропом у ємності.
Зняти виноград з гілочок у глибоку миску, залити теплою водою і ретельно промити, потім злити воду. У сухі стерилізовані банки розкласти ягоди, залити окропом, накрити кришками й дати постоя­ти так 10 хвилин. Налити воду в каструлю, нагріти її, всипати сіль, зерна гірчиці, мелений і духмяний перець і довести до кипіння, влити яблучний оцет, перемішати і зняти каструлю з плити. Злити з банок з виноградом звичайну воду, залити маринадом, закатати банки, перевернути, укутати й дати охолонути. З цієї кількості винограду виходить дві банки по 0,5 л. Такий виноград має приємний солодкувато-кислий смак з легкою гірчичною нотою, він чудово підходить до будь-яких м’ясних страв і для приготування різних закусок – канапе та бутербродів.

Виноград у сиропі на зиму


фото iamcook.ru

Знадобляться:
виноград (сорт кишмиш або будь-який інший без кісточок) – 400 г,
цукор – 1 склянка,
вода – 0,5 склянки.
Виноград обірвати з грона, щоб не залишалося черешків, висипати у глибоку миску, залити водою і добре промити, потім воду злити. У каструлю або казан всипати цукор, залити водою і поставити на вогонь. Варити сироп до розчинення цукру протягом 2–3 хвилин. Потім у готовий сироп викласти ягоди, прогріти 1 хвилину і зняти з плити. Дати охолонути в сиропі (приблизно 30 хвилин). Затим
каструлю знову поставити на вогонь і довести до кипіння. Повторити цю процедуру ще два рази.
У заздалегідь стерилізовані сухі банки розлити сироп з ягодами, закатати, перевернути й укутати, дати охолонути.

Варення «Ліниве» з винограду з волоськими горіхами


фото iamcook.ru

Знадобляться:
виноград – 2 кг,
цукор – 600 г,
кориця – 1–2 палички (або мелена – до смаку),
бодян – 1–2 зірочки,
горіхи волоські (очищені) – 100–150 г.
Для варення краще використовувати виноград без кісточок, але можна і звичайний. Сорт будь-який – зелений або синій, за смаком.
Виноград помити, відокремити ягоди від грон. Відокремити приблизно 400 г ягід і вичавити з них сік. Якщо немає соковижималки, можна подрібнити ягоди в блендері або будь-яким іншим зручним способом, а потім процідити, прибираючи шкірку та кісточки. Для приготування варення потрібна 1 склянка соку (200–250 мл). Підготовлені ягоди викласти у форму для запікання, додати цукор, спеції і виноградний сік. Форму краще брати із
запасом в об’ємі, тому що у процесі запікання ягоди випустять сік, і кількість варення збільшиться. Запікати виноград потрібно при температурі 150 градусів протягом 1,5–2 години (залежно від бажаної консистенції).
Потім додати злегка подрібнені волоські горіхи й запікати ще 20–30 хвилин. Дістати форму, розкласти варення у стерилізовані сухі банки, закатати, перевернути, укутати й дати охолонути.