Ціна на цукор: експерти розповіли, як неврожай вплинув на вартість

Ціна на цукор: експерти розповіли, як неврожай вплинув на вартість

Фото: znaj.ua

У цьому році врожайність цукрових буряків у Харківській області знизилася.

За словами директора департамента АПР Харківскої ОДА Олександра Нездюра, багато районів, починаючи із травня продуктивних опадів не бачили.

— Це відбилося на врожайності й десь на 100 — 150 ц/га вона зменшилася, аніж торік, — додав він.

Так, минулоріч, в середньому по області урожайність цукрового буряку складала майже 500 ц/га, а у цьому — 350 ц/га.
— В інших областях ситуація із опадами має кращу картину, адже посуха, до речі, зачепила тільки Харківщину, — додав генеральний директор "Харківцукор" Юрій Ільченко. — Тому урожаю цього року недобрали приблизно на 30%.

Та хоч урожайність у цьому році на буряк зменшилася, за прогнозами фахівців, Харківщина буде із цукром.
 За інформацією генерального директора "Хаківцукор", всього на Харківщині планують зібрати близько 1 млн тонн буряку, а виробництво цукру прогнозують на рівні 120 тисяч тонн.
— Річна потреба області сягає 104 — 110 тисяч тонн, тому область буде забезпечена цукром повністю, — додав Юрій Ільченко.

За його словами, цього сезону ціна на солодкий продукт впала. Так, у минулому році закордон українські та, зокрема, харківські заводи продавали цукор по ціні від 470 — 500 доларів за тону із нульовим ПДВ, а цього року ціна впала до 320 — 360 доларів.

— Фактично у цьому році ціна на цукор знизилася, через світову ціну. Сьогодні, згідно із постановою Кабміну мінімальна ціна на цукровий буряк цього року становить 757 грн з ПДВ, а на цукор — 11 000 грн з ПДВ, — розповів Юрій Ільченко. - Заводи, які закупляють буряк, за тонну сировини віддають 1000 - 1050 грн.

Тобто оптова ціна цукру на сьогодні встановлена на рівні 14,50 грн. за кг.
Але через те, що у цьому році відпустили держрегулювання на усі продовольчі товари, за словами фахівця, торгові мережі роблять свою націнку.

- Раніше за кожне підвищення вони (торгові мережи - Авт.) повинні були відзвітувати і довести доцільність цінового підвищення, - зараз - ні, - додав Юрій Ільченко.

Читайте також: У селищі під Харковом відкрили відремонтовану амбулаторію

Олександр Ушаков