Пособницю "Харківських партизанів" спіймали на гарячому

27.01.2015 08:53 Архів

24-річна прихильниця сепаратистських рухів працювала з харківськими волонтерами, які допомагали українській армії у зоні АТО.

СБУ затримала громадянку України, яка видавала себе за волонтерку і під цим прикриттям працювала на «ДНР» та «ЛНР».

Як встановлено слідчими, 24-річна мешканка Харківської області, підтримуючи тісні зв’язки з терористами, проникла у волонтерські кола.

За завданням бойовиків зловмисниця відвідувала місця дислокації підрозділів Збройних Сил України, де робила приховані фото- та відеозйомку української військової техніки, позицій особового складу, об’єктів життєзабезпечення. Зібрану інформацію спільниця терористів передавала ватажкам бандформувань, які використовували відомості для обстрілів сил АТО, організації диверсій у мирних містах.

Ця особа адмініструвала кілька груп сепаратистської спрямованості у соціальних мережах, де розповсюджувала заклики до створення чергової фейкової «народної республіки», схвалювала діяльність терористів, викривляла інформацію про хід антитерористичної операції. Вона поширювала інформацію про диверсії та теракти, вчинені терористичною групою т. зв. «харківських партизан», закликала наслідувати їхньому прикладу.

Через організовані нею спільноти в соцмережах зловмисниця збирала кошти для бойовиків, організовувала придбання для них технічних засобів та камуфляжного одягу, вербувала людей до незаконних збройних формувань. Вона була затримана контррозвідниками СБУ на гарячому під час виконання чергової вказівки терористів – зйомки на мобільний телефон місця тимчасової дислокації військової бронетехніки. У пам’яті телефону виявлені електронні адреси, на які спільниця терористів відправляла відзняті кадри.

Під час обшуку у помешканні затриманої вилучено бойову гранату, матеріали прихованої відеозйомки, мікрофон дальньої дії, агітаційні матеріали антиукраїнського змісту.
Затриманій оголошено про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України.
Слідство триває.

Джерело: сайт СБУ
Автор: Администратор сайта