Допомога біженцям. Як не потрапити на гачок шахраїв, розповідає харківський волонтер

Допомога біженцям. Як не потрапити на гачок шахраїв, розповідає харківський волонтер

фото Юлії Шматченко

Зараз дуже багато різних волонтерських рухів і благодійних фондів. Але, на жаль, серед тих, хто так представляється, є і шахраї, які попросту користуються складною ситуацією у країні і наживаються на бажанні громадян допомогти.

 Тож, якщо ви також хочете комусь допомогти, будьте уважні – перевіряйте інформацію про волонтерів, яким передаєте гроші або речі.

Як не потрапити на шахраїв, "СК" розповідає координатор волонтерської організації "Станція "Харків" Юлія.

– Є кілька варіантів, – розповідає Юлія. – Зазвичай волонтери та благодійні організації в себе на сайтах або сторінках у соцмережах вивішують «списки необхідного». Можна самостійно придбати щось із цього переліку і привезти в центр. А можна просто прийти в пункт і дізнатися, яка допомога потрібна.

Крім цього, можна надавати адресну допомогу якійсь конкретної сім’ї чи людині. У «Станції «Харків» таких випадків дуже багато. Одного разу в пункт приїхав чоловік і чекав конкретну сім’ю, історію якої він прочитав в Інтернеті.

Читайте також: На харківському вокзалі для біженців щодня використовують 100 літрів води та 500 глибоких тарілок
                       Ворота Харкова для біженців з Донбасу. Як працюють волонтери (ФОТО)

– Буває таке, що люди приходять і спостерігають за тим, як ми працюємо, а потім залишають гроші, – продовжує Юля. – Недавно хлопець 1000 гривень залишив, запитуємо: «Як вас записати?», він відповідає: «Українець!» Усю готівку ми фіксуємо. І обов’язково ведемо звіт за витраченими коштами, включаючи й ті, які надходять на банківські картки. Усі звіти викладаємо в Мережу (Інтернет. – Авт.).
Допомагати чи не допомагати – це особистий вибір кожної людини. Безумовно, не останній фактор – довіра конкретній організації. «Станція «Харків» намагається бути максимально прозорою і відкритою. Тут раді будь-якій допомозі. «Стандартний» набір продуктів і засобів гігієни на одну сім’ю обходиться приблизно в 70 грн, тож будь-яка пожертвувана сума важлива.

У вівторок волонтери на вокзалі зустрічали людей, що вижили під обстрілами «Граду» – того самого, від зарядів якого загинула колона біженців на Луганщині. «Сьогодні розмовляла зі свідками цього жаху. Що сказати – люди в дикому страху, очі скляні, майже не реагують на запитання. Не дай Бог комусь таке пережити!» – пише на своїй сторінці в соцмережі Юлія.

Волонтерів називають янголами добра, але вони не всемогутні боги. Люди реально працюють на знос, сплять по три – чотири години на добу, пропускаючи кожну історію через себе, емоційно вигоряють. Скоро їм уже самим потрібна буде допомога психологів. Але вони не здаються – кожен день на своєму «бойовому» посту. Адже Харківщина в біді не кидає!

«Станція «Харків» – громадська волонтерська ініціатива, створена з метою ефективного надання актуальної допомоги переселенцям із зони АТО. 

Звертатися за адресою: вул. Краснооктябрська, 20, щодня з 11.00 до 18.00.
Телефонувати: +38(066) 69-49-678.
Інформаційний пункт на залізничному вокзалі (допомога в оформленні безкоштовних квитків, інформаційна підтримка тощо) – щоденно з 11.00 до 19.00 (іноді й пізніше) в Центральному залі Південного вокзалу, зліва від входу з колонами.

Юлія Шматченко, матеріал з газети "Слобідський край" №100 від 21.08.2014

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ