Інвестиції в акції зарубіжних компаній: з чого почати

Promo
19.03.2021 11:06 Економіка
Інвестування в цінні папери, що є нормою в країнах Європи та США, поступово стає популярнішим і в Україні.

Стабільно високий рівень девальвації гривні стимулює українців відходити від моделі зберігання заощаджень в готівці, втім депозити — все ще не найпривабливіший спосіб примножувати статки. Свою роль відіграють умови (відносно невисокі річні ставки, часто неможливість вивести гроші достроково без втрати відсотків та ін.). Інвестування в цінні папери, що є нормою в країнах Європи та США, поступово стає популярнішим і в Україні.

Вже замислювалися про придбання акції надійних компаній, але не знаєте, з чого починати? Розповідаємо.

Куди інвестують українці

Фінансових інструментів, доступних українцям, насправді чимало — інвестиції в державні облігації, участь в IPO, придбання акцій тощо. Вибір залежить від особистих довгострокових цілей, доступної суми, стану ринку тощо. Інвестори, які ставлять собі за мету перетворити заощадження на джерело пасивного доходу, нерідко обирають акції крупних компаній, наприклад, зі списку S&P 500 (це перелік акцій 500 обраних публічних компаній США з найбільшою капіталізацією). 

Наприклад, акції Tesla Motors демонстрували рекордне зростання впродовж 2020 року — у грудні емітента таки включили до індексу S&P 500, що стало вагомим кроком як для самого ринку, так і для компанії. На фоні новини і без того стабільно зростаючі котирування з новою силою пішли вгору. В серпні Tesla проводила спліт у пропорції 5:1 (після розділення ціна акцій знизилася з $2200 до $440), а вже в листопаді акції поновили історичний максимум, досягнувши ціни у $521. На фоні кількох успішних фінансових кварталів поспіль, за звітністю за 2020 рік, зростання продовжувалося — на 1 березня 2021 року ціна склала $721.

Втім, як правило, обережна стратегія передбачає диверсифікацію вкладень, тобто формування інвестиційного портфелю з певної кількості активів у різних пропорціях, аби мати можливість врівноважувати дохідність за рахунок одних акцій у разі тимчасового або постійного здешевлення інших. Обирати власний сценарій краще, спираючись на перевірену аналітику, надану професіональним гравцем ринку.

З чого почати

Вкладати кошти в акції іноземних емітентів українці можуть лише через брокера. Він допоможе відкрити брокерський рахунок, на який можна переказати кошти — тоді інвестор може починати купувати акції.

Таку можливість своїм клієнтам надає «Фрідом Фінанс Україна». Компанія є частиною міжнародного холдингу, що працює на теренах СНД більше 10 років, має філіали в семи країнах та акції якого з 2019 року також торгуються на біржі NASDAQ.

Доступ до світових бірж відкриває європейське відділення. «Фрідом Фінанс Україна» надає брокерську підтримку великим та дрібним інвесторам, пропонує послуги депозитарію, постійну безкоштовну консультаційну підтримку та освітні можливості. Інвестори, які прагнуть почуватися більш впевнено на фондовому ринку, самостійно вирішувати питання стратегії та краще розуміти фінансові процеси, мають змогу пройти курси різної тривалості та інтенсивності.