Іпотека на купівлю квартири: не так складно, як здається

Promo
05.06.2020 11:56 Корисно
Фото: dream-your.com Фото: dream-your.com
У Стародавній Греції стовп на межі закладеної земельної ділянки називався «іпотекою», що в перекладі означає «підпора», тобто допомога. Якщо вам не вистачає грошей на купівлю квартири, вам допоможе іпотечне кредитування.

Саме іпотека на купівлю квартири може виявитися справжньою підпорою для вашої мрії отримати власне житло. В чому її переваги та кому насамперед вона вигідна? Спробуємо розібратися.

Кому варто скористатися іпотекою

 Втомилися жити на 30 квадратних метрах з двома маленькими дітьми та бажаєте розширити свою житлову площу? Погані стосунки з батьками вашої «половинки», з якими живете разом? Набридло шукати житло в оренду, яка до того ж з кожним днем зростає в ціні? Іпотечне кредитування стане для вас справжнім порятунком.

В основному іпотекою користуються молоді сім’ї, особливо, якщо і чоловік, і дружина працюють та їх становище достатньо стабільне. Банки з охотою дають кредити в такому випадку – адже саме такі люди мотивовані на стабільну роботу та підвищення своїх доходів у майбутньому. Строк іпотечного кредиту в Україні може сягати 20 років, а ставка відсотка за кредитом – 17 % і вище.

 Шість переваг іпотеки на купівлю квартири 

  1. Ви відразу ж стаєте власником омріяного житла. Так, ви не можете його продавати або дарувати без згоди банку, але жити в ньому – скільки завгодно!
  2. Ви не ризикуєте власними накопиченнями, адже життя нестабільне, а гроші, відкладені на квартиру «в панчоху» або навіть покладені на рахунок у банк, можуть швидко знецінитися.
  3. Ви не витрачаєте гроші на оренду житла, а переспрямовуєте їх на виплату іпотеки.
  4. Ви маєте можливість планувати та розподіляти доходи, оскільки перед укладанням іпотечного договору розраховується іпотечний внесок.
  5. Це може бути вдалою інвестицією: хороша квартира з роками не втрачає первинної вартості і може бути продана за більшу ціну.
  6. Якщо ваші доходи стрімко зросли і ви спроможні достроково погасити іпотеку – ви можете зробити це без штрафів.

Таким чином, якщо ваша родина вже давно мріє про власне житло, а внести всю суму одразу для вас не є можливим, саме іпотека стане для вас чудовою можливістю здійснити власну мрію. Ви не маєте витрачати великі кошта на оренду, а вкладати власні заощадження у свою власність. Власна квартира дарує відчуття комфорту та захисту, бо ви перестаєте залежати від примх орендодавця, який завжди за вами споглядає та контролює ваше життя.